ممانعت نیروهای امنیتی از تجمع هوادارن محمد علی طاهری در مقابل وزارت دادگستری+عکس

0
285

tajamoe-dadgostari-erfanews

ده‌ها نفر از هواداران «محمد علی طاهری» پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۷ آذرماه، به دنبال حضور در مقابل وزارت دادگستری در خیابان ولیعصر تهران، جهت تحویل نامه‌های شکوایه به مسوولین این وزارت، با حضور پرتعداد و ممانعت نیروهای امنیتی و انتظامی مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، شاهدان عینی گفته‌اند “نیروهای امنیتی، انتظامی و همچنین لباس شخصی‌های منسوب به قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات، امروز چهارشنبه ۱۷ اذرماه ۱۳۹۵، با محاصره ساختمان وزارت دادگستری و کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های این ساختمان، و با مستقر کردن نیروهای امنیتی و انتظامی در خیابان ولیعصر تا تقاطع خیابان طالقانی تهران، مانع از تشکیل هر نوع تجمعی شدند.”

فیلمبرداری، بازداشت و کنترل عمومی شهروندان

شهروندخبرنگاران گزارش داده‌اند “چهار نفر از شاگردان محمد علی طاهری که در تجمع‌های پیشین شناسایی شده بودند و همچنین تعدادی از عابرین بازداشت شده‌اند که در نهایت پس از انتقال به دادسرای اوین و پر کردن برگه‌ و بازجویی آزاد شدند.”

گفته شده “لباس شخصی‌ها از ساعت ۱۰ صبح با فیلمبرداری از مراجعین به ساختمان وزارت دادگستری و عابرین پیاده و اخذ مدارک شناسایی از آنها، به مدت چند ساعت از عکس‌برداری و حتی عبور و مرور شهروندان عادی نیز ممانعت کرده‌اند.”

بی‌توجهی مسوولان و سرکوب نیروهای امنیتی

یکی از هوادارن محمد علی طاهری درباره برخورد نیروهای امنیتی با آنها گفته: «به بیشتر مسوولان عالی‌رتبه نامه‌نگاری کرده‌ایم. هیچ‌کدام از آنها به درخواست‌های ما توجهی نمی‌کنند و پاسخی نیز به ما نمی‌دهند. ما در نظر داشتیم نامه تظلم‌خواهی از استادمان را به مسوولان دادگستری تحویل دهیم تا آنها بتوانند به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کنند، اما نیروهای لباس شخصی قرارگاه ثارالله در مقابل دادگستری کشور نامه‌های ما را پاره کرده و به ما هتک حرمت، فحاشی و توهین کردند. آنها از همه فیلمبرداری کردند و به هر کسی مشکوک می‌شدند متوقف و بازخواست می‌کردند.»

این شاهد عینی که نخواست نامش فاش شود گفته: «ماموران لباس شخصی، شاگردان شناخته شده محمد علی طاهری را که در تجمع‌های قبلی هم حضور داشتند، سایه به سایه تعقیب کرده و آنها را در خیابان‌های اطراف ساختمان وزارت دادگستری و ورودی مترو بازداشت کرده‌اند.»

در ادامه همین برخوردها پیش‌تر نیز تجمع هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» در مقابل ساختمان مجلس با برخورد خشن نیروهای امنیتی و انتظامی سرکوب شده بود.

هم‌اکنون هفتاد و یک روز از آغاز اعتصاب غذای اعتراضی «محمد علی طاهری» گذشته است. این در حالی است که «محمود علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع این زندانی عقیدتی به تازگی از برگزاری جلسه‌ دادگاه برای موکلش خبر داده و گفته: «اتهام محاربه مطرح است ولی هیچ دلیلی برای محاربه وجود ندارد.»

«محمد علی طاهری» از ۷ مهرماه ۱۳۹۵، در اعتراض به عدم اجرای قرار منع تعقیب و ممانعت از آزادی‌اش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده و کماکان با خانواده‌اش ملاقات حضوری و تماس تلفنی نداشته است. این شانزدهمین باری است که این زندانی عقیدتی در راستای احقاق مطالبات قانونی‌اش دست به اعتصاب غذای اعتراضی در زندان می‌زند.

از بازداشت‌شدگان احتمالی، اسامی و جزئیات بیشتر از رفتارهای خشن نیروهای امنیتی، خبری در دست نیست. گزارش‌های تکمیلی در پی منتشر خواهد شد.