خانواده طاهری: “هزینه هرگونه اتفاقی برای محمد علی طاهری، برعهده مسئولین امنیتی و قضایی است”

0
205

family-taheri-erfanews
خانواده، هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» در شهر تورنتو کانادا، شصت و هشتمین تجمع اعتراضی خود را با مطالبه آزادی این زندانی عقیدتی ترتیب دادند. آنها اعلام کرده‌اند “هزینه هرگونه اتفاقی برای استاد طاهری بر عهده مسئولین امنیتی و قضایی کشور خواهد بود.”

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «عزت‌الملوک طاهری» مادر «محمد علی طاهری» به همراه جمعی از هواداران و شاگردان او، با در دست داشتن پلاکارد، سردادن شعار و قرائت بیانیه، در جریان شصت و هشتمین تجمع اعتراضی خود در تورنتو کانادا، در پنج‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۶)، خواستار رسیدگی به وضعیت «محمد علی طاهری» و آزادی بی قید و شرط او شدند. تجمع‌کنندگان اعلام کرده‌اند مسوولیت و “هزینه”‌های احتمالی “هر اتفاقی” برای این زندانی عقیدتی “بر عهده مسئولین امنیتی و قضایی” جمهوری اسلامی است.

تجمع‌کنندگان ضمن ارایه درخواست مداخله فوری و موثر نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر، اعلام کرده‌اند: «از سازمان عفو بین‌الملل، گزارشگران، مسئولین سازمان ملل متحد، اعضای پارلمان اتحادیه اروپا و انجمن توسعه خاورمیانه خواستاریم که همچنان پی‌گیر وضعیت محمدعلی طاهری از مقامات ایرانی باشند.»

این در حالی است که هم‌اکنون «محمد علی طاهری» در پنجاه و دومین روز از آغاز اعتصاب غذای اعتراضی‌اش، کماکان ممنوع‌الملاقات است. او از یک‌شنبه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۵، تاکنون اجازه تماس یا ملاقات با همسر، وکیل و خانواده‌اش را نداشته است و از آن زمان از سرنوشت و وضعیت احتمالی او خبری از سوی دستگاه قضایی و مسوولان زندان اوین منتشر نشده است.

«محمد علی طاهری» از ۷ مهرماه ۱۳۹۵، در اعتراض به عدم اجرای قرار منع تعقیب و ممانعت از آزادی‌اش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

این شانزدهمین باری است که این زندانی عقیدتی در راستای احقاق مطالبات قانونی‌اش دست به اعتصاب غذای اعتراضی در زندان می‌زند.

ویدیو و متن کامل بیانیه خانواده، هواداران و شاگردان «محمد علی طاهری» در شصت و هشتمین تجمع اعتراضی آنها در تورنتو، در پی آمده است.

family-taheri1-erfanews

«به عنوان خانواده استاد طاهری به همراه شاگردان ایشان، در پنجاه و یکمین روز اعتصاب غذای ایشان و سی‌وسومین روز بی‌خبری از وضعیت سلامتی و موقعیت دقیق مکانی ایشان، گردهم آمده‌ایم تا اعلام کنیم که هزینه هرگونه اتفاقی برای استاد طاهری برعهده مسئولین امنیتی و قضایی کشور خواهد بود. و در همین حین از سازمان عفو بین‌الملل، گزارشگران، مسئولین سازمان ملل متحد، اعضای پارلمان اتحادیه اروپا و انجمن توسعه خاورمیانه خواستاریم که همچنان پی‌گیر وضعیت محمدعلی طاهری از مقامات ایرانی باشند.

در ضمن در این روزهای بحرانی، جهت هماهنگی و روشنگری در مورد وضعیت استاد طاهری اعلام می‌کنیم افراد و خبرنگارانی که در مورد ایشان گزارش تهیه می‌کنند، مشخص نمایند با اتکا به چه منبع موثقی چنین اخباری را پخش می‌کنند تا از هرگونه جوسازی و شایعه‌پراکنی خودداری شود و بدانند که آنها در مقابل تاریخ و مردم مسئول هستند.

همچنان با توکل به خداوند متعال رو به سوی نور و پشت به ظلمت حرکت خواهیم کرد و تا آزادی ایشان لحظه‌ای از پا نخواهیم نشست.»

عزت‌الملوک طاهری (مادر محمد علی طاهری) در شصت و هشتمین تجمع اعتراضی تورنتو کانادا – پنج‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۶)

آذردخت طاهری (خواهر محمد علی طاهری ) در شصت و هشتمین تجمع اعتراضی تورنتو کانادا – پنج‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۶)

شصت و هشتمین تجمع اعتراضی شاگردان و خانواده محمد علی طاهرى در تورنتو کانادا – پنج‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۱۷ نوامبر ۲۰۱۶)