درخواست آزادی محمد علی طاهری در پارلمان آلمان

0
418

omid-nouripour-erfanews

«امید نوری‌پور»، دبیر کمیته حقوق بشر پارلمان دولت آلمان، با قرائت بیانیه‌ای در پارلمان آلمان، از دولت فدرال این کشور خواست تا در راستای آزادی «محمد علی طاهری» به دولت ایران فشار آورد. او ضمن ابراز نگرانی از شرایط بحرانی این زندانی عقیدتی، خواهان آزادی بی قید و شرط بنیان‌گذار عرفان حلقه شده است.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این سیاستمدار ایرنی‌تبار و سخنگوی مناسبت‌های خارجه حزب سبزهای آلمان در بخشی از این بیانیه گفته: «با اظهار نگرانی شدید، ما شاهد شرایط بازداشت محمد علی طاهری هستیم. طاهری پیش از این دوره حبس ۵ ساله خود را پشت سر گذاشته، اما همچنان از آزادی محروم است.»

دبیر کمیته حقوق بشر پارلمان دولت آلمان تاکید کرده: «او از روز ۲۸ سپتامبر (هفتم مهر) در اعتصاب غذا بوده و از روز ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر)، از هرگونه تماس وی با خانواده و وکیلش ممانعت شده است.»

«امید نوری‌پور» همچنین خاطرنشان کرد: «طرفداران محمد علی طاهری که در مقابل بیمارستانی که احتمال می‌رفت محل نگهداری او باشد، دست به اعتراض زدند، اما پلیس ایران علیه آنها رفتار نامناسبی اعمال کرده است.»

omid-nouripour1-erfanewsاین عضو ارشد مجلس فدرال آلمان که از سال ۲۰۰۶ از اعضای ثابت پارلمان دولت فدرال است در پایان گفته: «ما از دولت فدرال آلمان می‌خواهیم تا سریعا شرایط اسف‌بار محمد علی طاهری و نقض حقوق انسانی او را با همتایان ایرانی خود در میان بگذارند و برای آزادی محمد علی طاهری پافشاری کنند.»

اخیرا در اقدامی مشابه «باربل کُفلر»، کمیسر عالی مسائل حقوق بشر در وزارت امور خارجه آلمان نیز، سه‌شنبه ۱۸ آبان‌‌ماه ۱۳۹۵، با صدور بیانیه‌ای، «مصرانه» خواستار آزادی محمد علی طاهری شده بود.

«امید نوری‌پور»، اولین نماینده ایرانی‌تبار پارلمان آلمان است. “او در سن ۱۳ سالگی به همراه خانواده‌اش به فرانکفورت مهاجرت کرده است. علاقه به سیاست از همان کودکی باعث شد که در سنین جوانی سر از حزب سبز آلمان در آورد. وی هم‌اکنون چند سالی است که در بوندستاگ (پارلمان آلمان) نماینده است.”