بازداشت ملیکا کاوندی از شاگردان محمد علی طاهری در غرفه خبرگزاری تسنیم

0
383

melika-kawandi-erfanews

«ملیکا کاوندی» از شاگردان «محمد علی طاهری»، روز ۲۱ آبان، به دفتر غرفه خبرگزاری «تسنیم» وابسته به سپاه پاسداران، مراجعه کرده و نامه‌ای اعتراضی در رابطه با “چرایی عدم پوشش خبری این خبرگزاری درباره این زندانی عقیدتی” ارایه داد که پس از ساعتی نیروهای امنیتی لباس شخصی او را بازداشت کردند و به بازداشتگاه وزرا بردند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «ملیکا کاوندی» در جریان حضور از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات، در گفتگویی با مسوولان «تسنیم» خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در روز جمعه ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۵، پس از “ارایه نامه‌ای اعتراضی به نمایندگی شاگردان محمد علی طاهری و طرح پرسش از چرایی عدم پوشش خبری و حذف عامدانه اخبار مربوط به بنیان‌گذار عرفان حلقه” توسط نیروهای امنیتی لباس شخصی بازداشت شد.

یکی از شاهدان عینی که نخواست نامش فاش شود در این رابطه گفته: “با توجه به اینکه تسنیم جزو رسانه‌هایی است که علیه عرفان حلقه یک‌طرفه نقد می‌نویسد، این شاگرد محمد علی طاهری جهت مذاکره با این رسانه جهت امکان انتشار جوابیه به این غرفه مراجعه کرد. مسوولین غرفه او  را به داخل غرفه دعوت کرده و خواستند تا منتظر سردبیر خبرگزاری بماند، اما ساعتی بعد با نیروهای امنیتی برگشتند و او را بازداشت کردند و به بازداشتگاه وزرا بردند.”

گفته شده این شاگرد «محمد علی طاهری» به دنبال “دعوت از سوی مسوول روابط عمومی خبرگزاری تسنیم برای مذاکره با مسوول بخش اجتماعی به داخل غرفه این خبرگزاری در نمایشگاه مطبوعات رفته است و در آنجا به انتظار آمدن مسوول مربوطه و دریافت پاسخ به مدت یک ساعت نشسته، تا اینکه توسط هشت تن از نیروهای لباس شخصی اطلاعات سپاه بازداشت می‌شود.”

این شاهد عینی درباره “رفتار امنیتی و حساسیت نیروهای اطلاعاتی در رابطه با خبرگزاری تسنیم” تاکید کرد: “نمایشگاه مطبوعات که فضایی برای تبادل افکار بین رسانه‌ها و مخاطبانش است، تبدیل به تله امنیتی برای بازدیدکنندگان شده است. این غرفه حتی در نمایشگاه مطبوعات هم به اتاق بازجویی شباهت داشته و بازدیدکنندگان را پس از سوال و جواب به جای پاسخ به انتقادات راهی زندان اوین می‌کنند.”

در نهایت «ملیکا کاوندی» در روز شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۵، با قرار کفالت از زندان آزاد شد.

melika-kawandi4-erfanews

متن شکایت جمعی از شاگردان محمد علی طاهری که توسط «ملیکا کاوندی» به غرفه خبرگزاری تسنیم تحویل شد در پی آمده است.

«این‌جانب ملیکا کاوندی به نمایندگی تعدادی از شاگردان استاد محمد علی طاهری (عرفان حلقه) شکایتی از ارباب رسانه‌ها در مورد حذف خبری استاد محمد علی طاهری دارم.

ایشان اکنون برای شانزدهمین بار، بالای چهل روز از اعتصاب غذای خود را جهت اعتراض به عدم رسیدگی قانونی به پرونده‌شان از تاریخ اردیبهشت سال ۹۰ می‌گذرد. این در صورتی است که ۱۳ تیرم ۹۵ حکم منع تعقیب و آزادیشان از قوه‌ی قضاییه صادر شده ولی سپاه پاسداران ایشان را حتی بدون حکم قرار بازداشت موقت در سلول انفرادی بند ۲ الف اوین نگه داشته و تمامی خبرگزاری‌ها در سکوت خبری به سر می‌برند.

ای که دستت می‌رسد کاری بکن/ پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار»