شش تن از بازداشت‌شدگان در مقابل بیمارستان بقیه‌الله از فشافویه آزاد شدند

0
113

fashafouye-erfanews

شش نفر از شهروندان بازداشت شده در مقابل بیمارستان بقیه‌الله، پس از گذشت به ترتیب ۷ و ۹ روز از زمان بازداشت، از زندان فشافویه (زندان بزرگ تهران) آزاد شدند. گفته شده آنها در ساعات اولیه بازداشت، دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بودند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «احسان لطیفی»، «پویا عسگرزاده»، «علی برمکی»، «نوید موسوی»، «علی معصومی» و «امین ذوقی» از جمله شهروندان بازداشت شده در تجمع‌های مسالمت‌آمیز مقابل بیمارستان بقیه‌الله هستند که در هفته اول آبان‌ماه در روزهای شنبه اول و دوشنبه سوم آبان‌ماه ۱۳۹۵، در ساعات اولیه بازداشت در اعتراض به “برخوردهای خشونت‌آمیز و غیرقانونی ماموران امنیتی” دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده‌ بودند. آنها امروز یکشنبه ۹ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۶) با قرار کفالت از زندان فشافویه (زندان بزرگ تهران) آزاد شدند.

گفته شده “مسوولان وعده داده‌اند که در روزهای پیش رو، سایر بازداشت‌شدگان نیز از زندان آزاد خواهند شد.”

این در حالی است که «بهارک آذرنیا»، «ملیکا کاوندی»، «ناهید بابازاده» و «زهرا شفیعی» کماکان در اعتصاب غذای اعتراضی در زندان قرچک ورامین (ندامتگاه شهر ری) به سر می‌برند.

هنوز از اتهامات انتسابی، وضعیت قطعی و سرنوشت احتمالی سایر بازداشت‌شدگان اطلاعی در دست نیست.

در روزهای اخیر تجمع‌های مسالمت‌آمیز هواداران محمد علی طاهری در مقابل بیمارستان بقیه‌الله اعظم جایی که گفته می‌شود این زندانی عقیدتی پس از رفتن به اغما جهت درمان به آنجا منتقل شده است، با سرکوب گسترده نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو شد. اعتراضات گسترده به وضعیت بنیان‌گذار عرفان حلقه کماکان در نقاط مختلف جهان در جریان است.