فراخوان جهانی برای شرکت در تجمع‌های اعتراضی جهت آزادی محمد علی طاهری

0
271

free-taheri-erfanews

همزمان با سی‌وسومین روز از اعتصاب غذای محمد علی طاهری، گروه‌هایی از هواداران او و جمعی از فعالین حقوق بشر از سراسر دنیا، در اقدامی هماهنگ طی فراخوانی، یکشنبه 9 آبان (30 اکتبر)، دست به تجمع اعتراضی می‌زنند. آنها مردم را جهت شرکت در این حرکت جهانی فراخوانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، در پی انتشار خبر به اغما رفتن «محمد علی طاهری» بر اثر اعتصاب غذا، تجمع‌های اعتراض‌آمیز نسبت به وضعیت او در ایران و کشورهای مختلف دنیا از سر گرفته شده است. در تازه‌ترین اعتراض گروهی هماهنگ، گروه‌هایی از شاگردان و هواداران بنیان‌گذار عرفان حلقه و مدافعان حقوق بشر در شهرهای «وین» اتریش، «هانوفر» آلمان، «زوریخ» سوئیس، «بروکسل» بلژیک، «سیدنی» و «پرت» استرالیا، «استکهلم» سوئد، «ادمونتون»، «تورنتو»، «ونکوور»، «کالگری» و «مونترال» کانادا، «لس‌آنجلس»، «پورتلند» و «سانفرانسیسکو» آمریکا در روز یکشنبه 9 آبان‌ماه ۱۳۹۵ (30 اکتبر ۲۰۱۶) تجمع خواهند کرد.

گفته شده آنها در یک اعلام همبستگی از مردم دنیا خواسته‌اند، تا در گردهمایی‌های همزمان برای آزادی این زندانی عقیدتی حضور یابند و از حقوق انسانی او دفاع کنند.

همچنین آنها روز 30 اکتبر را به عنوان روز جهانی «اعتراض به وضعیت نامعلوم  محمد علی طاهری» اعلام کرده‌اند.

در بخشی از این فراخوان سراسری آمده است: «ما فعالان حقوق بشر و طرفداران آزادی به همراه دیگر مردم آزادی‌خواه در گوشه و کنار جهان، در اعتراض به حکم ظالمانه و غیرانسانی استاد محمدعلی طاهری، گردهمایی برگزار می‌نماییم. از تمامی عدالت‌خواهان که امکان حضور در این گردهمایی را دارند دعوت می‌نماییم ما را همراهی کنند.»

این اعتراض‌های هماهنگ در پی و در راستای اعتراض‌های داخل کشور به ادامه بازداشت و بی‌خبری از وضعیت قطعی بنیان‌گذار عرفان حلقه در ایران صورت می‌گیرد.

پوسترهای فراخوان برای تجمع در چند شهر جهان در پی آمده است.