ابراز خشنودی خانم «گیلی منچین»، نایب رییس كميسيون بین المللی آزادى اديان در آمريكا، از آزادی «محمد علی طاهری»

0
63

جلسه سالیانه «كميسيون بین المللی آزادى اديان در آمريكا (USCIRF)»، روز دوشنبه ۲۹ آوریل ۲۰۱۹ در ایالت واشنگتن برگزار شد.

اعضای این کمیسیون در این نشست، بیستمین گزارش سالیانه خود را در ۲۳۴ صفحه برای سال ۲۰۱۹ ارائه دادند.

«گیلی منچین»، نایب رییس این كميسيون در کنفرانس خبری این کمیسیون گفت: «با وجود روند منفی که در زمینه آزادی ادیان در سطح بین المللی داشتیم، اما گزارشات مثبتی را حتی در برخی کشورهایی که تخلفات بسیاری داشته‌اند، شاهد بوده‌ایم.»

خانم «منچین» ضمن اشاره به پرونده «محمدعلی طاهری»، بنیانگذار مکتب عرفان حلقه، در این زمینه بیان داشت: «او از سال ۲۰۱۱ به دلیل اعتقاداتش، تحت اتهامات و مجازات‌های بسیاری قرار گرفت. از جمله دو بار به اعدام محکوم شد. وقتی در هفته گذشته مطلع شدیم که او از زندان آزاد شده، به شدت هیجان زده شدیم.»

پیش‌تر خانم «منچین» با انتشار بیانیه‌ای در ۲۴ اکتبر سال ۲۰۱۸، دو زندانی ایرانی بنام‌های «محمدعلی طاهری» و «گلرخ ابراهیمی» را به فهرست «پروژه زندانیان عقیدتی مذهبی» اضافه کرده بود.

کمیسیون آزادی بین‌المللی مذاهب آمریکا در «پروژه زندانیان عقیدتی مذهبی»، وضعیت افرادی که به دلیل استفاده از حق آزادی مذهبی یا باورهایشان در کشورهای مختلف زندانی شده‌اند را پیگیری می‌کند.

این کمیسیون هر سال فهرستی از کشورهایی که افراد را به دلیل اعتقادات مذهبی‌شان زندانی می‌کنند، تهیه می‌کند.

لینک گزارش سالانه سال ۲۰۱۹ کمیسیون:

https://www.uscirf.gov/sites/default/files/2019USCIRFAnnualReport.pdf

مقاله قبلیاطلاعیه شروع کلاسهای جدید آموزش آنلاين «عرفان حلقه»
مقاله بعدی«آموزگار عشق»
بر خوردهای امنیتی با محمد علی طاهری محقق و اندیشمند ایرانی و شاگردان او در سرتا سر ایران، چند سالی است که تبدیل به یکی از آشکارترین موارد نقض حقوق بشر در ایران تبدیل شده است. از طرفی نحوه برخورد حکومت جمهوری اسلامی با عرفان حلقه، در نوع خود منحصر به فرد بوده و جای بحث دارد. خبرگزارى اِنا - Erfan News Agancy - خبرگزارى اِنا سعى دارد با انتشار اخبار مربوط به حقوق بشر، بالاخص اخبار و تحلیل های موثق مرتبط با مجموعه عرفان حلقه، صدایی روشنگر بین رسانه های رسمی دنیا باشد.