×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 26 شهریور - 1398  
true
false

جناب آقای جیمز مگ گاورن
رئیس محترم کمیته حقوق بشر «تام لانتوس» آمریکا

با سلام؛
همانگونه که در مادە یک اعلامیە جهانی حقوق بشر می خوانیم:

“تمامی ابنای بشر آزاد بە دنیا می آیند و از لحاظ منزلت و حقوق با هم برابرند، به آنها موهبت عقل و وجدان عطا شدە است و باید نسبت بە یکدیگر روحیەی برادری داشتە باشند.”

همه انسانها فارغ از نژاد، جغرافیا و مذهب و تنها بە صرف انسان بودن، بە صورت فطری از حقوقی برخوردارند کە اساسی ترین و ابتدایی ترین حقوق بە شمار می آیند و بە آن حقوق بشرمی گویند.

توجه و نگرانی موسسات و مراجع بین المللی به وضعیت اسفناک حقوق بشر در کشورهایی که یا به این مقوله اهمیت نمیدهند و یا آگاهانه و بدلیل ترس از بیداریِ اندیشه مردمانش، سعی در ایجاد خفقان و نقض موازین بشر دوستانه برای پایداری دیکتاتوری ظالمانه خود دارند، امری قابل تحسین و ستایش است.

نظام فاسد و ظالم جمهوری اسلامی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در چند دهه گذشته روز به روز نسبت به پایمال کردن حقوق اولیه انسانی شهروندانش، علی الخصوص زندانیان عقیدتی-سیاسی خود، شدت بیشتری به خرج داده تا جایی که سازمان عفو بین الملل نیز در حال حاضر وضعیت حقوق بشر در ایران را وخیم و شرم آور گزارش کرده است.

هر روزه آزاد اندیشان و عدالت طلبان بسیاری در کشور ایران قربانی زورگویی و ظلم حاکمان آن میشوند و همانگونه که مستحضر هستید دکتر محمد علی طاهری، اندیشمند و بنیانگذار دو طب مکمل درمانی، بعلت فساد سیستماتیک دستگاه قضایی در ایران و اعمال نفوذ کارشناسان امنیتی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بیش از هشت سال است که در اسارت ظالمانه و غیرقانونی این رژیم قرار گرفته است. با این حال مقامات نظام جمهوری اسلامی پرونده قطور تخلفات خود در زمینه نقض حقوق بشر‌ را در مجامع بین المللی انکار میکنند و با وقاحتی باور نکردنی و حتی با ارسال گزارشات دروغین از پرونده زندانیان عقیدتی سیاسیِ خود، می کوشند تا پرونده حقوق بشری ظالمانه شان را کاملاً برعکس جلوه داده و خود را پیام آوران صلح و دوستی در دنیا نشان دهند!

در این میان جامعه جهانی و کمیسیون های حقوق بشری با حمایت از آزاداندیشانی چون دکتر طاهری و انتشار گزارشات تاثیرگذار خود در سطح بین المللی میتوانند اقدامات مفیدی را در جهت پایان بخشیدن بە روند نقض حقوق بشر در ایران انجام دهند.

در این راستا مجموعە عرفان حلقە مراتب قدردانی خود را از کمیته تام لانتوس امریکا، به جهت فعالیتهای حقوق بشرانە این موسسە در سراسر جهان ابراز داشتە و قدردان حمایت اعضای محترم این کمیته و شخص شما از دانشمند زندانی، دکتر محمد علی طاهری است.

مجموعه عرفان حلقه (کیهانی)

true
برچسب ها : , , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد