×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 5 بهمن - 1398  
true
false

به گزارش خبرگزاری عرفان (انا)، سرنوشت دکتر محمدعلی طاهری کماکان در هاله ای از ابهام قرار دارد. طبق ماده ۵۱۰ قانون آیین دادرسی کیفری بایستی محکومیت های اقای طاهری ادغام شده و ایشان آزاد می شد. احکامی که همگی بر اساس اتهامات ساختگی صادر شده و به خودیِ خود باطل بوده است.

به هر روی، اگر تخلف قوه قضاییه در عدم اعمال ماده ۵۱۰ را نادیده گرفته و عدم ترتیب اثر بر قرار منع تعقیب صادر شده برای محمدعلی طاهری (در مرداد ماه سال ۹۵) را هم کان لم یکن تلقی کنیم ! در نهایت در بهمن ماه امسال دكتر محمدعلی طاهری به موجب شمول بندهاي ب و ج عفو عمومي ، به صورت اتوماتیک مشمول عفو عمومي رهبری قرار ميگرفته و بایستی فورا آزاد می شدند.

عمق ضعف و ناکارآمدی نظام قضایی جمهوری اسلامی را می توان در همین پرونده مشاهده نمود، یعنی قانونی که خود وضع کرده را خود اجرا نمی کند!

نص صریح قانون، حکم آزادی این معلم بیگناه را تایید می کند اما ضابطین دست نشانده قرارگاه ثارالله، تمامی قوانین کشوری و قضایی را به سخره گرفته و با اِعمال نفوذ در دادگاه انقلاب و سازمان زندان های کشور، مانع از آزادی وی می شوند. این افراد با دیکته اوامر به عوامل خرد و کلانِ این دستگاه ها، عمق فساد در قوه قضاییه را نمایان می کنند.

بیش از بیست روز از اعلام وصول پرونده محمدعلی طاهری توسط جعفری دولت آبادی، دادستان کل تهران، گذشته است، اما گویا طبق معمول،خبری از اجرای عدالت و قانون نیست.

پرواضح است که انتظار می رود جناب دادستان، هرچه سریعتر دستور بر اجرای قانون بدهد، در غیر اینصورت محرز خواهد شد که وی نیز آلوده به گندابِ فساد سیستماتیک در قوه قضاییه است و ادامه سکوت دادستان، گواه بر این واقعیت تلخ خواهد بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد