معرفی عرفان حلقه در خانه لایبنیس هانوفر- آلمان

0
75

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا) در روز های جمعه ۳۰ نوامبر و شنبه ۱ دسامبر ۲۰۱۸ در خانه لایبنیس هانوفر نمایشگاهی با حضور فعال گروه های معنوی و جهان بینی های گوناگون برگزار شد. این نمایشگاه با عنوان “حیات مذهبی اروپا، وامدار واردات است” برپا گردید و با اجرای موسیقی، شعر خوانی، سخنرانی و گفتگو با برنامه گذاران این نمایشگاه “انجمن کرامت هانوفر” و “جامعه دفاع از خلق های تهدید شده” بخش گوتینگن، همراه بود.

پیام این گردهمایی این بود که؛ اروپا در حال تبدیل شدن به منطقه ای است از مذاهب و جهان بینی های گوناگون، از این رو بایستی توجه داشت که همزیستی مسالمت آمیز در یک جامعه زمانی ایجاد می شود که شرایطی برای آشنایی افراد دارای جهان بینی های گوناگون و گفتکو با یکدیگر نیز فراهم شود.

در واقع این نمایشگاه فرصتی برای بازدید کنندگان فراهم آورد که آنها بتوانند از طریق گفتگو، تصویر، صدا و نوشته در مورد ریشه هر کدام از این جهان بینی ها، ادیان و سنت های معنوی، تاریخ و دلایل مهاجرت این مردمان از سرزمینشان و زندگی در سرزمین جدید، تجاربی کسب کنند.

شرکت کنندگان در این نمایشگاه، “پیتر آنتس” پروفسور و محقق ادیان، گروه لولی ،ساز و شعر از دنیای صوفی، منداییان، زرتشتیان، آرامیان ارتدکس سوری، ایزدی، صوفیان گنابادی، عرفان حلقه، علوی ها و انجمن بین المللی تبادل فرهنگی جوانان بودند.

در روز نخست، پروفسور “پیتر آنتس” از تاریخچه ادیان و گروههای شرکت کننده در نمایشگاه سخن گفت و سپس هر گروه به معرفی خود و اعتقاداتشان پرداختند.

در ادامه گزارشی در زمینه طب های کل نگر “فرادرمانی” و سایمنتولوژی” و بنیانگذار آن آقای محمدعلی طاهری توسط خانم سهیلا هادی پور داده شد. در این گزارش شرکت کنندگان با عقاید آقای محمدعلی طاهری به طور نظری آشنا شده و سپس در عمل آنرا تجربه کردند. همچنین رنج وارده بر دکتر طاهری در سالهای بازداشت و حبس ایشان توسط سپاه پاسداران و دسیسه های عوامل نفوذی آن برای شرکت کنندگان توضیح داده شد.


مقاله قبلیشروع دوره های جدید آنلاین آموزشی «عرفان حلقه»
بر خوردهای امنیتی با محمد علی طاهری محقق و اندیشمند ایرانی و شاگردان او در سرتا سر ایران، چند سالی است که تبدیل به یکی از آشکارترین موارد نقض حقوق بشر در ایران تبدیل شده است. از طرفی نحوه برخورد حکومت جمهوری اسلامی با عرفان حلقه، در نوع خود منحصر به فرد بوده و جای بحث دارد. خبرگزارى اِنا - Erfan News Agancy - خبرگزارى اِنا سعى دارد با انتشار اخبار مربوط به حقوق بشر، بالاخص اخبار و تحلیل های موثق مرتبط با مجموعه عرفان حلقه، صدایی روشنگر بین رسانه های رسمی دنیا باشد.