سیاوش آزرمی: نمی‌توان ساکت نشست و حکم ناعادلانه محمد علی طاهری را تحمل کرد

0
486

syavash-azarmi-erfanews

به دنبال فراخوان عمومی برای شرکت در تجمع فعالان حقوق بشر و هواداران عرفان حلقه در شهرهای مختلف جهان برای حمایت از محمد علی طاهری، خبرگزاری عرفان گفتگویی با «سیاوش آزرمی» از سازمان‌دهندگان این گردهم‌آیی در ونکوور کانادا انجام داده است.

این عضو عرفان حلقه که از شاگردان «محمد علی طاهری» در ایران بوده، بر این باور است که با حضور همگانی در گردهم‌آیی برای آزادی محمد علی طاهری، می‌توان صدای این زندانی عقیدتی را به دنیا رساند. او گفته: «نمی‌توان ساکت نشست و حکم ناعادلانه محمد علی طاهری را تحمل کرد. شاید صادرکنندگان حکم، با عرفان حلقه یا با بنیان‌گذار آن خصومت دارند، اما این دلیل نمی‌شود بی‌قانونی این افراد را قبول کنیم. ما باید صدای اعتراض خود را به کل دنیا برسانیم.»

«سیاوش آزرمی» به خبرگزاری عرفان گفته: «نگرانی اصلی کسانی که در اقصی نقاط دنیا تجمع اعتراضی انجام می‌دهند این است که به نظر می‌آید برخلاف خواسته قوه قضاییه و روند قانونی پرونده محمد علی طاهری، عده‌ای می‌خواهند فعالیت‌های غیرقانونی کنند. انگار بازجوها چون به اهداف خودشان در پرونده نرسیده‌اند، خصومت‌های شخصی پیدا کرده‌اند و می‌خواهند با بهانه‌جویی و لج‌بازی جان آقای طاهری را به خطر بیاندازند.»

این عضو عرفان حلقه در کشور کانادا، در پایان گفته: «بهترین راه دفاع از محمد علی طاهری این است که مردم حقوق قانونی خودشان را بدانند و به رفتارهای غیرقانونی تن ندهند. هر جامعه‌ای که می‌خواهد در پروسه‌ی مدنی خودش پیشرفت کند باید هزینه‌های آن را هم پرداخت کند.»

فعالین حقوق بشر و جمعی از شاگردان محمد علی طاهری، در کشورهای مختلف دنیا، در یک اعلام همبستگی از مردم دنیا خواسته‌اند، تا همزمان در گردهمایی‌های همزمان در روز یکشنبه ۲ آبان‌ماه ۱۳۹۵ (23 اکتبر ۲۰۱۶) برای آزادی این زندانی عقیدتی حضور یابند.

در بخشی از فراخوان سراسری این فعالان مدنی آمده است: «ما فعالان حقوق بشر و طرفداران آزادی به همراه دیگر مردم آزادی‌خواه در گوشه و کنار جهان، در اعتراض به حکم ظالمانه و غیرانسانی استاد محمدعلی طاهری، گردهمایی برگزار می‌نماییم. از تمامی عدالت‌خواهان که امکان حضور در این گردهمایی را دارند دعوت می‌نماییم ما را همراهی کنند.»

گفته شده این اعتراض‌های هماهنگ در پی و در راستای اعتراض‌های داخل کشور به ادامه بازداشت و بی‌خبری از وضعیت قطعی بنیان‌گذار عرفان حلقه در ایران صورت می‌گیرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در شهرهای زوریخ (سوییس)، سان فرانسیسکو، لس‌آنجلس و پورتلند (آمریکا)، تورنتو، ونکوور، مونترال، کالگری، ادمونتون (کانادا)، هانوفر (آلمان)، بروکسل (بلژیک)، سیدنی و پرت (استرالیا)، و استکهلم (سوئد) برای برگزاری مراسم اعلام آمادگی و اطلاع‌رسانی شده است.

فایل صوتی کامل گفتگو با «سیاوش آزرمی» از شاگردان «محمد علی طاهری» در ونکوور کانادا را در پی بشنوید.