×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 18 آذر - 1398  
true
false

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا) به نقل از منابع آگاه ، دادگاه برای آزادی آقای امیرحسین میرخلیلی قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی تعیین کرده است که پس از تامین این وثیقه، وی میتواند به طور موقت آزاد گردد.

امیرحسین میرخلیلی از شاگردان محمدعلی طاهری می باشد که در تاریخ ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶ برای دومین بار توسط نیروهای قرارگاه ثاراله سپاه دستگیر شد، هم اکنون بیش از چهل روز از حبس انفرادی وی می گذرد.
بنابر گزارشات ارسالی وی در این مدت تحت فشار شدید نیروهای امنیتی قرار داشته است، همزمان با دستگیری آقای میرخلیلی، در خبرگزاری های سپاه پاسداران، از او به عنوان «یکی از فعالان رسانه‌ای عرفان حلقه و از افراد موثر در راه‌اندازی و مدیریت کمپین الف مثل استاد» نام برده شد ، این عناوین رسانه ای، از توطئه ای سازمان یافته بر علیه شاگردان محمدعلی طاهری حکایت دارد.
در قوه قضاییه ایران «پرونده سازی» برای متهمان به امری متدوال بدل گشته است، به طوری که افراد ابتدا دستگیر می شوند و سپس برایشان جرم تراشیده می شود و گاها در زمان دستگیری یا بازجویی،موارد اتهامی، در بوق های رسانه های جمعی به مخاطبین اعلام و القاء می گردد تا بدین وسیله اذهان عمومی را نسبت به متهمین ،مسموم سازند که این مکر پلید در مورد پرونده محمدعلی طاهری و شاگردانش نیز به کار گرفته می شود.
این شاگرد محمدعلی طاهری که پیش‌تر در قالب کمپین «کوچ به زندان اوین»، به همراه ۳۳ تن دیگر از اعضای این کمپین، خود را به زندان اوین تحویل داده بود، روز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ در دادسرای قدس تهران، به اتهام«اخلال در نظم عمومی» و «اقدام علیه امنیت ملی» به دو سال حبس تعلیقی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.
بنابر اظهار نظر نزدیکان امیرحسین میرخلیلی، پس از تامین میزان وثیقه اعلام شده، قرار آزادی وی صادر خواهد گردید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد