×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 1 آذر - 1398  
true
false

خبرگزاری عرفان( اِنا) ــ سعید اردشیر، یکی از شاگردان محمدعلی طاهری و از جانبازان جنگ تحمیلی می‌باشد که به دلیل دفاع از اندیشه‌های مکتب عرفان حلقه و حمایت از استاد خود اکنون در زندان به سر می‌برد. شاید برخی از دوستان و یاران اطلاع نداشته باشند و یا احتمال دارد حافظه تاریخی کوتاه‌مدت ما یاری نکند که او با جان‌فشانی مثال‌زدنی همواره برای اعتلای این اندیشه ناب تلاش می‌کرد.

سعید اردشیر، با عشقی که به گسترش آموزه‌های محمدعلی طاهری، استاد خود داشت در چاپخانه شخصی‌اش که حاصل یک عمر تلاش و محلی برای درآمد خانواده‌ بود، اقدام به چاپ و انتشار کتاب‌ها و جزوه‌های محمدعلی طاهری می‌کند؛ با استناد به گفته‌ی بسیاری از هواداران، شاگردان و دوستان نزدیک سعید، در آن زمان او از این کار نه تنها سودی کسب نمی‌کرد، بلکه تنها دغدغه بزرگ او این بود که این کتاب‌ها را باقیمتی مناسب به‌دست مشتاقان برساند،. زمانی که قیمت کاغذ در بازار بالا رفته بود برای انتشار هر جلد کتاب ۲۰۰ الی ۵۰۰ تومان زیان از طرف خودپرداخت می‌کرد.

نیروهای امنیتی و ضابطان قضایی وقتی پی به اقدام این شاگرد مشتاق می‌برند، لوازم چاپخانه‌اش را که شامل ۱۰۰ هزار جلد کتاب، ۴۰ میلیون کاغذ سفید و تمامی دستگاهای موجود در چاپ خانه می شود را مصادره می کنند و امروز چهار سال از آن اتفاق تلخ می گذرد.

باید به این نکته مهم اشاره‌کنم که سعید اردشیر بعد از آزادی از انفرادی زندان اوین با سپردن سند، بیکار نمی‌شیند، با هزینه شخصی به قم رفته و با تک‌تک نمایندگان مراجع دیدار می‌کند تا جایی که برای ادامه مبارزه درراه استاد، اقدام به فروش ملک شخصی خود می‌کند.

درواقع سعید اردشیر سدشکنی بود که در بیشتر فعالیت‌های مجموعه داوطلب اول بود و در خیلی از مشکلات تنهاترین. افرادی مثل او که همه مسائل مادی و معنوی خود را درراه استاد و اندیشه او فدا کرده‌اند و هیچ چشم‌داشتی به مسائل مادی نداشته و ندارند شاید بسیار اندک باشند.

در پایان می‌خواهم به دو نکته مهم اشاره‌کنم.

۱-در حال حاضر یاران ممکن است به این نکته‌ی مهم آگاهی پیداکرده باشند که دشمن از وحدت ما هراس دارد  و از هیچ تلاشی برای شکستن وحدت ما فروگزار نیست. پس بیایم با اتحاد محکم از استادمان در این روزهای سخت حمایت کنیم و او را تنها نگذاریم تا خدای ناکرده  در سکوت و تنهایی بی‌یار و یاور شود و دشمنان به خواسته پلیدشان برسند.

۲-از خانواده‌های زندانیان دربندمان مانند خانواده سعیدها حمایت کنیم و سعی کنیم آنها را در اداره امور زندگی تنها نگذاریم تا روزی با تلاش و استقامت به حقوق ازدست‌رفته خود برسیم.

بنی آدم اعضاء یک پیکرند

که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضو ها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی

نشاید که نامت نهند آدمی

دلنوشته ای از شاگردان مکتب عرفان حلقه

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد