تجمع اعتراضی شاگردان محمد علی طاهری به همراه نماینده پارلمان اروپا و همسر نازنین زاغری در لندن + عکس

0
1263
خبرگزاری عرفان (اِنا)ــ جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری و فعالان حقوق بشر با همراهی جولی وارد، نماینده پارلمان اروپا و  ریچارد رتکلیف همسر نازنین زاغری در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۱۷ در میدان ترافالگار لندن روبری گالری ملی لندن  در اعتراض به‌حکم غیرقانونی اعدام محمدعلی طاهری دست به تجمع اعتراضی زدند.
به گزارش خبرگزاری عرفان به نقل از یک منبع آگاه، در این تجمع اعتراضی ریچارد رتکلیف، همسر زندانی سیاسی، نازنین زاغری با پیام صلح، خواستار آزادی نازنین زاغری، زندانی سیاسی و مادری محروم از دیدار دو فرزندش شد.
همسر نازنین زاغری در ادامه گفت: من یک سالی است به دنبال پرونده همسرم هستم و در تمامی تجمع ها شرکت می کنم، حتی نامه خودم را به مقام‌های بالا در سازمان ملل متحد رساندم و تا آخر به دنبال آزادی زندانیانی بی گناهی همچون همسرم، محمد علی طاهری، نرگس محمدی و کمال فروغی هستم.
جولی وارد، سخنران بعدی این تجمع در لندن بود. نماینده پارلمان اروپا گفت: با توجه به درخواست شاگردان محمد علی طاهری برای آزادی او اقدام نموده و به‌عنوان نماینده پارلمان اروپا خواستار لغو حکم ناعادلانه و غیرقانونی اعدام و آزادی بی قید و شرط محمد علی طاهری و آزادی بقیه زندانیان عقیدتی سیاسی می‌باشد و موارد نقض حقوق بشر را از طریق پارلمان اروپا پیگیری می‌کند.
جولی وارد در ادامه افزود، ما بارها برای نازنین زاغری و کمال فروغی در پارلمان اروپا بیانیه صادر کرده‌ایم و همچنین با صدور بیانیه در پارلمان اروپا برای آزادی زندانیان عقیدتی ـ سیاسی، مانند محمدعلی طاهری، تمام تلاش خود را انجام دادیم و تلاش می کنیم تا  با جمهوری اسلامی برای رعایت موازین اولیه حقوق  بشر وارد مذاکره شویم.
در ادامه این تجمع، شاگردان  محمدعلی طاهری با در دست داشتن پلاکاردهایی از محمدعلی طاهری، نازنین زاغری، کمال فروغی و نرگس محمدی خواستار لغو حکم اعدام محمد علی طاهری و آزادی بی‌قید شرط این زندانیان عقیدتی و سیاسی شدند و اعلام کردند، این تجمعات با همراهی اعضای پارلمان اروپا تا آزادی این زندانیان در بند در انگلستان ادامه خواهد داشت.
 
در پایان این تجمع اعتراضی، بیانیه‌ای به زبان فارسی و انگلیسی توسط شاگردان محمدعلی طاهری مبنی بر درخواست بی‌قیدوشرط این زندانی  و دیگر زندانیان عقیدتی ــ سیاسی  خوانده شد.