×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 4 اسفند - 1398  
true
false

نسرین ستوده با شرم‌آور توصیف کردن کشتار مردم میانمار به دلیل عقاید مذهبی‌شان، صدور حکم اعدام برای بنیانگذار عرفان حلقه را محکوم کرد. این وکیل حقوق بشری در حساب کاربری فیسبوک خود همچنین با اشاره به اجرای حکم علیرضا تاجیکی در ماه گذشته و مبتلا شدن علیرضا رجایی به سرطان و آن هم به دلیل عدم رسیدگی پزشکی در زندان، سکوت در برابر این جنایات را توجیه‌ناپذیر دانست.

متن کامل پست فیسبوکی خانم ستوده را در ادامه بخوانید:

کشتار مردم میانمار به خاطر مذهب شان و نفرت پراکنی مذهبی که در آن کشور علیه مسلمانان رواج دارد، شرم آور است، همان طور که صدور حکم اعدام برای محمدعلی طاهری به خاطر عقیده اش شرم آور است و همان طور که قتل هموطنان بهایی مان به خاطر مذهب شان شرم اور است. همانطور که حکم اعدام علیرضا تاجیکی که در ماه گذشته در چنین روزهایی اجرا شد، شرم آور است. او نه تنها بی گناه بود، بلکه زیر 18 سال سن داشت.
همان طور که زندانی کردن روزنامه نگارانی چون علیرضا رجایی و بی اعتنایی به بیماری یی که ریشه در جانش می دواند، شرم آور است.همانطور که رها کردن بچه ها به دست پدران شان تا اگر خواستند بکشند یا تجاوز کنند، نیز شرم آور است.
شرم آور است که موکل 5 ساله ی من در خطر تجاوزات مکرر پدر قرار دارد و مادرش تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است، چون جسارت کرده و برای نجات دختر کوچک اش، از پدر شکایت کرده است.
همه ی اینها شرم اور است، هیچ فعال حقوق بشری نمی تواند با هیچ توجیهی در قبال هیچیک از این موارد سکوت اختیار کند.
اما ما، من و عده ای که چون من فکر می کنند، شرمناک از زیستن خویش در پی فرار از زندگی، گام بر می داریم تا شاید از این زندگی شرمناکانه دور و دور تر شویم، غافل از اینکه زندگی پشت سرمان قدم برمی دارد و تا مغاک های هراس انگیز شرم و وهم مارا دنبال می کند. در آن مغاک ها ما از خود می پرسیم آیا روزی جامعه ی بشری روی صلح و آرامش را می بیند؟

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد