×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 1 آذر - 1398  
true
false

سید ابراهیم نبوی طنزپرداز ایرانی، که پست‌هایی چون مدیر دفتر سیاسی وزارت کشور و جانشینی کوتاه مدت مدیرکل اجتماعی وزارت کشور را در کارنامه خود دارد، با نوشتن یادداشتی به اوضاع امروز ایران پرداخته است.

این یادداشت با عنوان “هفت روز هفت یادداشت: از عفاف و آبجو تا دقیانوس و بطلمیوس” روز دوشنبه ۹ مرداد‌ماه ۱۳۹۶ در وبگاه کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران منتشر شده است.
ابراهیم نبوی در بخشی از یادداشت خود با اشاره به اطلاعیه اخیر سپاه، فشار ماموران امنیتی سپاه پاسداران به اعضای عرفان حلقه را از طریق یورش به منازل و اماکن کسب و کار آنها و بازداشت‌های خودسرانه را به باد انتقاد گرفته است.

بخش پایانی یادداشت ابراهیم نبوی با عنوان “بازداشت عرفان حلقه ادامه دارد” را به نقل از کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران بخوانید:

آدم این اطلاعیه سپاه را که می‌شنود تنش از ترس می‌لرزد. معاونت اطلاعات سپاه صاحب الزمان استان اصفهان یک اطلاعیه صادر کرده با همان آرم سپاه که آدم از ترس جان به جان آفرین تسلیم می‌کند و از وحشت تیلیک تیلیک می‌لرزد که «با تلاش‌های شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان استان اصفهان، شبکه منحرف عرفان حلقه شناسایی و با استعانت از خداوند سبحان و تلاش‌های انجام‌گرفته با دستگیری مدرس و سرشبکه به‌ کلی متلاشی شد.» چشم‌تان را ببندید. آهان. تصور می‌کنید که بیست تا کامیون سرباز، با هفت تا هلیکوپتر کلاه سبز با دوشکا و نفر بر دارند می‌روند و عده‌ای از اعضای ارتش آزادیبخش ایرلند یا باند پابلو اسکوبار با تیربار منتظرشان هستند و از سه دقیقه دیگر یک صحنه خین و خین ریزی سترگ در حد برکینگ بد دایر و جاری می‌شود.

داداش من! چه خبر است؟ چهار تا خانم و آقا، با ماشین آمدند خانه یکی از دوستان. چایی خوردند. نشستند دور همدیگر، یکی شان شده رئیس و بقیه هم چشم‌هاشان را بستند و اتصال گرفتند. حالا هم دارند حرف می‌زنند که عالم انسانی چیست و حضرت حق چکار کرده و چطور باید روح انسان به عالم هستی بپیوندد. کل این اتفاق هم یک کلاس ساده است. یعنی چه که ارتش فرستادی اینها را دستگیر کند؟ دیوانه‌اید؟ چه خبرتان است؟ براساس اطلاعیه سپاه اصفهان یازده نفر از اعضای عرفان حلقه در نجف آباد دستگیر شدند. دو سه روز بعد هم نه نفر از عرفان حلقه در تبریز بازداشت شدند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد