×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 8 اسفند - 1398  
true
false

نامه سرگشاده مربی عرفان حلقه به قاضی احمدزاده مسوول پرونده محمدعلی طاهری؛

 

روز امتحان بزرگ قوه قضائیه و قاضی احمدزاده (✍️: سیدامیرحسین میرخلیلی)

دوشنبه ۱۹ تیرماه، جلسه دادگاهی برای شنیدن آخرین دفاعیات استاد عزیزم، محمدعلی طاهری و وکلای ایشان و صدور حکم نهائی دادگاه، برگزار شد.

قاضی احمدزاده، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب که یکبار در سال ۹۴ برای استاد طاهری حکم اعدام صادر کرده بود، این بار بر مسندی نشسته است که چشمهای بی‌شماری در دنیا به قلمِ او دوخته شده‌اند.

قلمی که یا باید با رفع نقصی که دیوان عالی کشور به حکم اعدام سال ۹۴ گرفته، مجددا حکم اعدام را تایید کند، یا با پذیرفتن آخرین دفاعیات استاد طاهری و وکلایش که بیش از ده هزار صفحه مستندات، آن را همراهی می‌کرد، حکم به برائت ایشان دهد و طاهری را آزاد کند.

همه می‌دانیم چه فشار سنگینی از سوی ضابطینِ سپاه بر قضات پرونده‌ء زندانیانِ سیاسی عقیدتی وجود دارد.

اما قاعدتا قاضی احمدزاده مسلمان و شیعه است و به حسابرسی روز جزا ایمان دارد.

وی خودش بهتر میداند حکمی که نهایتاً برای استاد طاهری صادر می‌کند، در محکمهء عدل الهی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، و اگر حکم ظالمانه‌ای صادر کرده باشد، با خشم و غضب الهی روبرو خواهد بود و جهنمی سوزان که هیچ شفیعی شفاعتش برای وی مقبول نخواهد بود.

قاضی احمدزاده! امروز تو در محکمه‌ات، قلم در دست داری، یادت باشد که فردا نیز، خودت در محکمهٔ عدل الهی حضور خواهی داشت… دادگاهِ طاهری، محاکمهء خودت نیز هست.

شاید بتوان با اتهاماتی دروغین که در رأیِ دادگاه، به طاهری نسبت داده خواهد شد، که همه می‌دانند از کدام نهاد نظامی به دادگاه دیکته میشود، عوام الناس را فریب داد، اما خدای طاهری را چطور فریب خواهند داد؟

قاضی احمدزاده! خود نیک میدانی که طاهری بیگناه است، به شما پیشنهاد میکنم فشار و تهدید سپاه را به جان بخری، اما خود را در معرض فشار و تهدید و خشم و غضب خداوند قرار ندهی.

امیدوارم امروز، نگران باشی و ملتهب. فکرهایت را بکن. خشم گذرای سپاه را ترجیح میدهی یا خشم ابدیِ خداوند را؟

قاضی احمدزاده! به شما برادر عزیزم سرنوشت قاضی پیرعباسی را یادآوری می‌کنم و معاملهٔ تلخی که ثارالله با وی کرد. قاضی پیرعباسی که روزگاری یکی از سه قاضی محبوب سپاه در پرونده های دستگیری های پس از انتخابات ۸۸ بود، با مقاومت در برابر صدور حکم اعدام برای محمدعلی طاهری، و به اذعان محمودرضا قاسمی، به ناگاه مورد نفرت سپاه ثارالله واقع شد و به دادگاه خانواده بازگردانده.

ندای وجدان که بیدار شود، چه ها که نمی‌کند. هرچند همان حکم به پنج سال حبس نیز اشکالات فراوان حقوقی داشت، هرچند کسب مال نامشروع از طریق دریافت شهریه از شاگردان را، خود همان شاگردان با گلریزانی که انتهای فروردین ۹۵ و ظرف مدت سه روز انجام دادند، مشروع کردند، اما اگر پیرعباسی با مال و آبرو و عمر طاهری بازی کرد، با جانش نتوانست…

تو برادر عزیزم نیز حتی اگر در این پرونده پا روی وجدان خویش بگذاری و حکمی بدهی که نشاید، بالاخره روزی بیدار خواهی شد و در جایی دیگر و پرونده ای دیگر مقابل خواست سپاه ثارالله خواهی ایستاد و منفورشان خواهی شد و با تنزل رتبه سعی در تحقیرت خواهند داشت. چه بهتر که این دندان پوسیده را به یکباره از جا برکنی و خودت را برای همیشه از دستشان خلاص کنی.

از قدیم گفته اند مرگ یکبار و شیون یکبار.

میتوان حدس زد برای صدور حکم اعدام طاهری، چه وعده هایی به شما داده اند. سرپرستی دادگاه انقلاب؟ یا شاید دادستانی کل کشور؟ یا چه بسا فراتر از اینها؟

هر چند آوازهٔ طاهری به اقصا نقاط عالم رسیده است و کشوری نیست که از حضور فرادرمانگران خالی باشد و دیر یا زود، احکام دادگاه و دفاعیات طاهری و کتبی که معاندین و کوردلان با غرض ورزی و پاپوش و تغییر در نوشته ها و شکلهای کتب طاهری و زدن سر و ته گفته هایش بر علیه وی بچاپ رسانده اند، ترجمه خواهد شد و دنیا به قضاوت آموزه های طاهری از یک سو، و آنچه معاندین، انحرافات طاهری نام نهادند از سویی دیگر، خواهد نشست، آن روزی که دیر نخواهد بود که با از بین رفتن طاهری، اندیشه اش شعله ور تر از قبل خواهد شد و دنیای پوشالی مافیای دارو و مخدر و قدرت را در این ملک و مملکت خواهد سوزاند، اما این دنیای زودگذر را چه باک که دیگران در مورد شما چه خواهند گفت و چه بر سرتان خواهد آمد؟

بگذار این برادر کوچکت، از روزی با برادر بزرگترش بگوید که قانون تولد و مرگ شامل حالت خواهد شد، که کُلُّ مٙنْ عٙلٙیْهٰا فٰان…

و آن لحظه است که به یکباره تمامی اعمال و رفتار و احکام صادره ات را به یادت خواهند آورد و دیگر دادستانی کلِ هیچ کشوری دردی از تو دوا نخواهد کرد. باید هرآنچه در این سالهای سیاهِ پس از ریختن خون بیگناهِ محمدعلی طاهری بدست آورده ای را بگذاری و با دادستانیِ خدای منتقم جبّار روبرو شوی… هیچ برای آنروز آماده ای؟

آیا میتوانی این دنیای زودگذر و فانی و غضب سپاه را فدای سرای باقی و خوشنودی پروردگار کنی؟

برادر عزیزم! این لحظه‌های بزرگترین قضاوت زندگی‌ات در پیشگاه خداوند، این ذکر را زیاد تکرار کن:
الله اکبر؛
یعنی خداوند از هر چیزی (حتی سپاه) بزرگتر است؛
الله اکبر

سیدامیرحسین میرخلیلی، مستر عرفان حلقه، شاگرد کوچک مکتب ظلم ستیز امام حسین (ع)

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد