تجمع اعتراضی شاگردان طاهری در هامبورگ

0
299

شاگردان محمدعلی طاهری به همراه جمعی از فعالان حقوق بشر روز شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۶ [۲۲ جولای ۲۰۱۷] در اعتراض به وضعیت پرونده محمدعلی طاهری در شهر هامبورگ آلمان گرد هم آمده و دادخواهی وی را به گوش جهانیان رساندند.

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه، بیش از شش سال را در شرایط غیر انسانی و حبس انفرادی به سر برده و کماکان در زندان نگهداری می‌شود.

معترضان به حبس آقای طاهری می‌گویند با وجود پایان یافتن مدت محکومیت وی و صدور قرار منع تعقیب از سوی مرجع قضایی، ضابطین قرارگاه ثارالله [وابسته به سپاه پاسدارن] از آزادی او ممانعت به عمل می‌آورند.

محمدعلی طاهری با اتهاماتی واهی چون “افساد فی الارض” به زندن افتاد و گروههای تندرو با استفاده از القابی چون “سرکرده فرقه انحرافی” و برچسبزنی، خواهان اعدام آقای طاهری شده بودند.

شاگردان آقای طاهری به خبرگزاری عرفان (اِنا) گفتند: “بنا به ماده ۱۴ بند ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی «هیچ کس را نمی توان برای جرمی که یک بار در خصوص آن محاکمه شده و حکم قطعی دریافت کرده (محکوم یا تبرئه شده است) را دوباره دادگاهی، محکوم و مجازات کرد.

این در حالی است که دیوان عالی کشور موضوع اتهام افساد فی الارض را رد کرد و پرونده آقای طاهری برای بررسی مجدد به دادگاه ارجاع داده شد.

این معترضان افزودند: “آقای طاهری در دفاعیه خود بیان کرده اند که *مستندات و مدارک اثباتی کیفر خواست* در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده و متاسفانه دادگاه رسیدگی کننده به پرونده نیز بدون توجه به این موضوع تاکنون این اسناد و مدارک جعلی و ساختگی را پذیرفته و ضمیمه پرونده کرده است.”

از این رو اعتراض خود را نسبت به آن مجددا اعلام می‌داریم.

“اکنون وظیفه انسانی و شرعی مراجع محترم تقلید و مقامات دولتی و قضایی و امنیتی است که به چنین بی عدالتی پایان دهند تا در برابر خدا و مردم، سرافکنده نباشد.”

ما دانش‌آموختگان مکتب عرفانی “عشق و صلح”، به تمامی آموزه های خدایی و انسانی ایشان که موجب حق طلبی و عدالت جویی است، شهادت می‌دهیم و یقیین داریم که ایشان بی گناه است و باید هر چه سریع تر آزاد شوند.

و در پایان از همه شما عدالت خواهان و طرفداران آزادی اندیشه، بیان و آزادی عقیده خواهشمندیم که در “اقدام فوری عفو بین الملل جهت آزادی محمدعلی طاهری” شرکتی فعال داشته باشید.