×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 9 فروردین - 1399  
true
false

شاگردان محمدعلی طاهری به همراه جمعی از فعالان حقوق بشر روز شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۶ [۲۲ جولای ۲۰۱۷] در اعتراض به وضعیت پرونده محمدعلی طاهری در شهر هامبورگ آلمان گرد هم آمده و دادخواهی وی را به گوش جهانیان رساندند.

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه، بیش از شش سال را در شرایط غیر انسانی و حبس انفرادی به سر برده و کماکان در زندان نگهداری می‌شود.

معترضان به حبس آقای طاهری می‌گویند با وجود پایان یافتن مدت محکومیت وی و صدور قرار منع تعقیب از سوی مرجع قضایی، ضابطین قرارگاه ثارالله [وابسته به سپاه پاسدارن] از آزادی او ممانعت به عمل می‌آورند.

محمدعلی طاهری با اتهاماتی واهی چون “افساد فی الارض” به زندن افتاد و گروههای تندرو با استفاده از القابی چون “سرکرده فرقه انحرافی” و برچسبزنی، خواهان اعدام آقای طاهری شده بودند.

شاگردان آقای طاهری به خبرگزاری عرفان (اِنا) گفتند: “بنا به ماده ۱۴ بند ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی «هیچ کس را نمی توان برای جرمی که یک بار در خصوص آن محاکمه شده و حکم قطعی دریافت کرده (محکوم یا تبرئه شده است) را دوباره دادگاهی، محکوم و مجازات کرد.

این در حالی است که دیوان عالی کشور موضوع اتهام افساد فی الارض را رد کرد و پرونده آقای طاهری برای بررسی مجدد به دادگاه ارجاع داده شد.

این معترضان افزودند: “آقای طاهری در دفاعیه خود بیان کرده اند که *مستندات و مدارک اثباتی کیفر خواست* در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده و متاسفانه دادگاه رسیدگی کننده به پرونده نیز بدون توجه به این موضوع تاکنون این اسناد و مدارک جعلی و ساختگی را پذیرفته و ضمیمه پرونده کرده است.”

از این رو اعتراض خود را نسبت به آن مجددا اعلام می‌داریم.

“اکنون وظیفه انسانی و شرعی مراجع محترم تقلید و مقامات دولتی و قضایی و امنیتی است که به چنین بی عدالتی پایان دهند تا در برابر خدا و مردم، سرافکنده نباشد.”

ما دانش‌آموختگان مکتب عرفانی “عشق و صلح”، به تمامی آموزه های خدایی و انسانی ایشان که موجب حق طلبی و عدالت جویی است، شهادت می‌دهیم و یقیین داریم که ایشان بی گناه است و باید هر چه سریع تر آزاد شوند.

و در پایان از همه شما عدالت خواهان و طرفداران آزادی اندیشه، بیان و آزادی عقیده خواهشمندیم که در “اقدام فوری عفو بین الملل جهت آزادی محمدعلی طاهری” شرکتی فعال داشته باشید.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد