کمپین الف مثل استاد؛ ما خواهان آزادی بی قید و شرط محمدعلی طاهری هستیم

0
405
مدتي است هواداران و شاگردان محمدعلي طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه با راه‌اندازی کمپین "الف مثل استاد" مردم را به حمایت از این اندیشمند ایرانی فراخوانده‌اند.

این کمپین که از اواسط خردادماه ١٣٩٦ (ژوئن سال ۲۰۱۷) فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد، در مدت کوتاهی توانست حمایت هزاران و میلیون‌ها شهروند ایرانی در سراسر دنیا را به وضعیت وخیم محمدعلی طاهری زنداني عقيدتي جمهوری اسلامي جلب کند.

کمپین “الف مثل استاد” که هم اکنون در فضاي مجازي بیش از ۱۰.۰۰۰ عضو دارد، با انتشار چندین هزار فایل صوتی از شهروندان و فعالان ایرانی در مدت كوتاه فعاليت خود، موفقیت چشمگیری کسب کرد و طنین‌انداز “بیداد”ی شد که علیه محمدعلي طاهری روا داشته‌ شده است.

چهره‌های سرشناسی همچون خانم ها و آقايان شيرين عبادی، نسرین ستوده، محمد نوريزاد، بادكوبه‌ای و حسين عليزاده، عليرضا نوری زاده، سيدمحتبی واحدی، مهدي خزعلی و… با ارسال پیامهاي پر مهر صوتی، از مقامات ارشد جمهوری اسلامی خواستند تا به وضعیت اسفناك محمدعلي طاهری رسيدگي كنند.

اكنون کمپین “الف مثل استاد” پس از جلسه نهايي دادگاه محمدعلي طاهري و در آستانه صدور رأی اين دادگاه، از همه آزادی خواهان و هواداران حقوق بشر دعوت می‌کند از حقوق يك زندانی عقيدتی كه بيش از يک سال است با اتمام حكم محكوميت خود، به طور غيرقانوني در زندان نگهداری می شود، حمايتی مهرورزانه كنند.

شما می‌توانید در پیام‌های صوتی خود از رهبر جمهوری اسلامی، رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه، رئیس دادگاه بررسی کننده پرونده آقای طاهری، مسوولان نهادهای اطلاعاتی و امنیتی، وزارت و بازجویان پرونده خواستار رسیدگی به وضعیت وخیم این محقق ایرانی و آزادي او باشید.

این کمپین تا زمان آزادی محمدعلی طاهري زندانی عقيدتی جمهوری اسلامی به کار خود ادامه خواهد داد.