رئیس جمهور موانع اجرای قانون را رفع کند؛ یادداشتی از مرتضی نجفی در روزنامه بهار

0
177

«سید مرتضی حجت نجفی» از شاگردان محمدعلی طاهری و تولیت «مدرسه علمیه حجتیه» قم در یادداشتی که از او در روزنامه دولتی «بهار» منتشر شده خواهان رفع موانع اجرای قانون اساسی توسط ریاست جمهوری منتخب شده است.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، مرتضی نجفی در این یادداشت که با عنوان «روزهای سخت اما امیدوارکننده پیش روی روحانی»، روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۹۶ ، در روزنامه «بهار» منتشر شده نوشته: «از به کار بردن اصطلاح آتش به اختیار و مخاطب قرار دادن رییس جمهور در انجام بایدها که در بیانات مقام معظم رهبری شنیده شد اینگونه استنباط می گردد که رهبری به صورتی شفاف و صریح با یادآوری مسوولیت ها و اختیارات رییس جمهوری منتخب ملت، ایشان را در جایگاهی می بینند که الزامات و تعهدات زیادی از ناحیه قانون اساسی، مردم و رهبری متوجه ایشان است.»

این روحانی شیعه در ادامه تصریح کرده: «این خطاب می‌باید رئیس جمهور محترم را بیش از پیش در حسن اجرای قانون اساسی، مطالبات مردم و رهبری مصمم تر نماید.
بدیهی است که من‌بعد هیچ گونه عذری از ریاست محترم جمهوری مبنی بر عدم اجرای قانون اساسی پذیرفته نبوده و لازم است ایشان با درایت و هوشیاری بیشتر، موانع اجرای قانون را رفع نموده و با صراحت و شفافیت مردم و رهبری را از جریان امور مطلع نمایند.»

این مربی «عرفان حلقه» در نامه ای سرگشاده که پیش‌تر در سایت «شفقنا» از او منتشر شده بود، خطاب به «حسن روحانی» از او خواسته بود تا با پرهیز از ورود به جنگ روانی حریف و به پشتوانه رای اکثریت مردم ایران، از فرصت طلایی پیش رو برای تحقق آزادی، عدالت اجتماعی و امنیت استفاده کند.

متن کامل یادداشت «سید مرتضی حجت نجفی» در روزنامه «بهار» را در ادامه میخوانید.

روزهای سخت اما امیدوارکننده پیش روی روحانی

حجت الاسلام سیّد مرتضی حجت نجفی

رهبر انقلاب در واکنش به سخنان رئیس جمهور در دیدار با مسئولان عالی رتبه نظام در مورد کارهایی که باید انجام بگیرد فرمودند:
“مخاطب این بایدها خود آقای روحانی هستند نه هیچ کس دیگر! ”
همواره یکی از بحران هایی که مدیریت بخش اداری کشور در تمام ادوار با آن مواجه بوده، فرا فکنی و انداختن مسئولیت امور بر گردن دیگری بوده است.
آنچه از روح قانون اساسی و مُرِّ اصول آن من جمله اصل ۱۱۳ بر می آید این است که رئیس دولت همواره مسئول اجرای قانون اساسی است و پس از رهبر، عالی ترین مقام کشور است از این رو به شایستگی پیداست که هر گونه کوتاهی در این مهم متوجه شخص ایشان است.
از به کار بردن اصطلاح آتش به اختیار و مخاطب قرار دادن رییس جمهور در انجام باید ها که در بیانات مقام معظم رهبری شنیده شد اینگونه استنباط می گردد که رهبری به صورتی شفاف و صریح با یادآوری مسئولیت ها و اختیارات رییس جمهوری منتخب ملت، ایشان را در جایگاهی می بینند که الزامات و تعهدات زیادی از ناحیه قانون اساسی، مردم و رهبری متوجه ایشان است.
این خطاب می باید رئیس جمهور محترم را بیش از پیش در حسن اجرای قانون اساسی، مطالبات مردم و رهبری مصمم تر نماید.
بدیهی است که من بعد هیچ گونه عذری از ریاست محترم جمهوری مبنی بر عدم اجرای قانون اساسی پذیرفته نبوده و لازم است ایشان با درایت و هوشیاری بیشتر، موانع اجرای قانون را رفع نموده و با صراحت و شفافیت مردم و رهبری را از جریان امور مطلع نمایند.
بی گمان روزهای سخت اما امیدوار کننده ای پیش روی رئیس جمهور و یارانش خواهد بود و یقیناً ملتی که با حماسه حضورشان ، دکتر روحانی و گفتمان عدالت و اصلاحات را تأیید و انتخاب کرده اند منتخبشان را تنها نخواهند گذاشت و در تداوم حمایت از ایشان دریغ نخواهند نمود.
تولیت مدرسه علمیه حجتیه قم