×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 2 اسفند - 1398  
true
false

محمد نظری، زندانی سیاسی و بیمار محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج سه‌شنبه بیست و چهارمین سال حبس خود را در این زندان آغاز کرد. این زندانی سیاسی با وجود بیماری قلبی و آرتروز گردن به دلیل پروسه مبهم و پر ابهام اداری تاکنون از آزادی مشروط، مرخصی و رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

محمد نظری، زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر که از بیماری قلبی و آرتروز گردن رنج می‌برد، سه‌شنبه ۹ خردادماه ۱۳۹۶، بیست و چهارمین سال حبس‌اش را بدون مرخصی و محروم از رسیدگی پزشکی آغاز کرد.

یک منبع نزدیک به آقای نظری اعلام کرد: “محمد نظری که از بیماری قلبی و آرتروز گردن رنج می‌برد و در شرایط جسمی نامناسبی به سر می‌برد از اعزام به بیمارستان و رسیدگی پزشکی محروم مانده است. رئیس زندان رجایی‌شهر کرج در رابطه با عدم اعزام وی به بیمارستان مدعی شده است که دستور اعزام وی باید از سوی دادگاه انقلاب کرج صادر شود در حالی که دادگاه انقلاب کرج اعلام کرده است که دادگاه انقلاب ارومیه باید رسیدگی‌های لازم را در این مورد انجام دهد و همچنین دادگاه انقلاب ارومیه نیز اعلام کرده است که دادگاه انقلاب تهران باید دستور اعزام وی را صادر کند.”

این زندانی سیاسی در مورد سابقه بیماری خود در نامه‌ای نوشته است “به خاطر مشکل قلبم بنا بر نظر رئیس بهداری و متخصص قلب زندان رجایی‌شهر کرج باید به بیمارستان اعزام می‌شدم اما دادگاه از صدور مجوز اعزام خودداری به عمل آورد و تا‌کنون هیچ‌گونه جوابی نداده است.”

این زندانی بیمار اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، در نامه‌ای سرگشاده اعلام کرده: “در سال‌های اخیر با نامه‌نگاری‌های متعدد به روسای حکومت من جمله رئیس قوه‌قضائیه دادستان کل کشور، دادگاه مهاباد و حتی شخص وزیر اطلاعات، تلاش کردم تا از راه قانونی پیگیر وضعیت پرونده‌ام باشم. اما همگی آنها بی‌پاسخ ماندند تا اینکه چندماه پیش با پیگیری‌هایی که خانواده‌ام انجام دادند، معلوم شد هیچ کدام از نامه‌هایم به مراجع ذی‌ربط ارسال نشده‌اند و نامه‌هایم توسط آقای سیگاروئی مسئول اجرای احکام به دلایل مختلف گم شده‌اند که حتی نامه‌ای اخیرا از سوی مراجع قضایی برایم ابلاغ شده بود، توسط آقای سیگاروئی مفقود گردیده است. با اینکه مسئولین زندان دستور داده‌اند تا کپی نامه‌ام را بدهند اما مسئول اجرای احکام از دادن آن خودداری می‌کند.”

همچنین آبان‌ماه سال ۱۳۹۵، محمد نظری با توجه به اینکه خانواده‌اش در استان آذربایجان غربی سکونت دارند درخواست انتقال به زندان ارومیه را کرده بود علیرغم موافقت دادگاه، با درخواست وی با دخالت نهادهای امنیتی مخالفت شد.

گفتنی است، محمد نظری زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج شهریورماه ۱۳۹۱، در اعتراض به عدم آزادی خود دست به اعتصاب غذا زد و لب‌های خود را به نشانه اعتراض دوخت.

محمد نظری فرزند حمدالله متولد ۱۳۵۰ در سال ۱۳۷۳، در بوکان به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کرد بازداشت و در حالی که اتهام وارده رد کرده بود و آن براساس اعترافات دروغین اخذ شده تحت شکنجه می‌دانست به اعدام محکوم شد که این حکم بعد از گذشت ۵ سال به تحمل حبس ابد تقلیل یافت. پس از بررسی مجدد پرونده در سال ۱۳۹۲، دادگاه انقلاب مهاباد و رئیس زندان رجایی‌شهر کرج با آزادی وی موافقت کردند. ولی تاکنون هیچ اقدامی درجهت آزادی وی صورت نگرفته است.

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد