سمیر خلوصی با قرار وثیقه از زندان مرکزی کرمان آزاد شد

0
178

«سمیر خلوصی» شهروند بهایی که پیشتر در تاریخ ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۵، توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود سه‌شنبه ۹ خرداد‌ماه ۱۳۹۶، با قرار وثیقه از زندان مرکزی کرمان (شهربانی) آزاد شد.

«سمیر خلوصی» شهروند بهایی ساکن شهر کرمان پس از ۱۵۲ روز بازداشت با قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی در حالی آزاد شد، که همسر ایشان نیز مدتی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات و زندان کرمان محبوس بود که با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده است.

این دو شهروند بهایی طی ماه‌های اخیر در دادگاه انقلاب استان کرمان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در تشکیلات بهایی» محاکمه شده‌اند .

«سمیر خلوصی» و «روحیه زینلی» هر دوپس از یک ماه بازجویی در بازداشتگاه وزارت اطلاعات به زندانی شهربانی استان کرمان منتقل شده بودند.

به گفته منابع مطلع در زمان بازداشت «سمیر خلوصی»، منزل این شهروند بهایی به مدت نزدیک به ۳ ساعت مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته بود.

هزاران نفر از پیروان آیین بهایی پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی زندانی، شکنجه یا اعدام شده‌اند. بسیاری دیگر از پیروان این آئین نیز از سایر حقوق اجتماعی خود مانند حق تحصیل یا کار محروم شده‌اند.

منبع: خبرگزاری بهایی نیوز