×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 30 شهریور - 1398  
true
false

«جعفر (شاهین) اقدامی» و «بهزاد ترحمی» دو زندانی سیاسی و امنیتی، امروز از زندان رجایی‌شهر کرج به مرخصی پنج روزه اعزام شدند.

امروز یکشنبه ۷ خردادماه ۱۳۹۶، «جعفر اقدامی» و «بهزاد ترحمی» از زندانیان سیاسی و امنیتی سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج به مرخصی پنج روزه اعزام شدند.

«جعفر اقدامی» آخرین بار در هشتم شهریور‌ماه ۱۳۸۷، در حالی که تنها چهار ماه از آزادی‌اش می‌گذاشت، پس از شرکت در مراسم سالگرد قربانیان دهه شصت در خاوران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، وی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست «قاضی مقیسه» به پنج سال زندان محکوم شد و این حکم پس از اعتراض دادستانی در مرحله‌ی تجدید نظر به ده سال افزایش یافت.

این زندانی سیاسی پس از حدود دو سال تحمل حبس از بند ۳۵۰ زندان اوین به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید شد.

«شاهین (جعفر) اقدامی» پیش از این نیز نیز در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۸۰ بازداشت و زندانی شده بود، وی در تیرماه ۱۳۷۸، همزمان با اعتراضات کوی دانشگاه، از سوی نیروهای لباس شخصی دستگیر و به زیر زمین ساختمان ژاندارمری الغدیر (نام قدیم مرکز) منتقل شد و پس از یک ماه با تودیع کفالت آزاد شد.

«آقای اقدامی» در سال ۱۳۸۰ نیز به دلیل فعالیت‌هایش از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به ۶ سال زندان محکوم شد و پس از پایان حبس در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۷، آزاد شد.

این زندانی سیاسی هم اینک، در هشتمین سال حبس خود در زندان رجایی‌شهر کرج نگهداری می‌شود.

«بهزاد ترحمی» دیگر زندانی اعزام شده به مرخصی است. این زندانی با اتهام “همکاری با دول خارجی” به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است.

وی که در سال ۱۳۹۰، بازداشت شده آخرین ماه‌های دوران حبس خود را سپری می‌کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد