×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 26 شهریور - 1398  
true
false

احمد کریمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج که از حدود ۹ سال پیش مشغول گذراندن محکومیت ۱۵ ساله خود است برای دومین بار به مرخصی شش روزه اعزام شد. آقای کریمی که پیش از انتخابات دستگیر شده بود در دادگاههای نمایشی حوادث پس از انتخابات بعنوان یکی از دستگیر شدگان این حوادث شرکت داده شد و حکم اعدام در دادگاه بدوی برای او صادر شد.

روز جاری احمد کریمی برای دومین بار پس از تحمل حدود ۹ سال حبس برای مدت شش روز به مرخصی اعزام شد.

احمد کریمی در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، و بیش از یک ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، بازداشت شد. وی پس از گذراندن بیش از یک ماه در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹، بازداشتگاه ویژه وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین، بالاجبار در دادگاه‌های نمایشی پس از انتخابات سال ۸۸، شرکت داده شد و به اتهام «نقش آفرینی در اعتراضات پس از انتخابات» توسط دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۵ سال زندان در تبعید کاهش یافت.

این زندانی سیاسی حدود شش سال از حبس خود را در تبعید و در زندان گنبدکاووس گذراند و در ماه‌های آخر سال گذشته به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

این زندانی سیاسی به دلیل کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی در زندان گنبدکاووس که پیش‌تر به آنجا تبعید شده بود دچار پوسیدگی شدید دندان‌ شده‌ است و با نداشتن بیمه و عدم حمایت بیمه زندانیان بر خلاف ادعای مسئولین قضائی کشور مجبور است هزینه گزافی بابت رسیدگی پزشکی پرداخت نماید که با توجه به ضعف بنیه مالی از انجام آن تاکنون ناتوان مانده است و براین اساس دچار مشکلات گوارشی شده است.

همچنین خانواده احمد کریمی با توجه به دوری راه و مسافت زیاد از اسلامشهر تا گنبدکاووس، ماه‌هاست که وی را ملاقات نکرده و از حال او بی‌خبر بودند.

این زندانی سیاسی که در هجوم نیروهای امنیتی به خانه وی در شبانگاهی در ماه‌اردیبهشت سال ۸۸، بازداشت شده با اتهام “ارتباط با انجمن پادشاهی ایران” روبرو بوده است. در این پرونده کسانی چون «محمدرضا علیزمانی»، «آرش رحمانپور»، «پیمان عارفی» و «حامد روحی‌نژاد» نیز حضور داشته‌اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد