×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 31 شهریور - 1398  
true
false

محمد مهاجر، به علت اعتراض و درگیری لفظی با مسئول سالن ملاقات زندان اوین به شورای انضباطی فراخوانده شد و مسئولین زندان این زندانی سیاسی را به محروم شدن از حق ملاقات و آزادی مشروط تهدید کردند.

محمد مهاجر، فعال تلگرامی که در شهریور‌ماه سال ۱۳۹۵، به علت فعالیت تلگرامی بازداشت و سپس به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شد، در پی اعتراض به مسئول سالن ملاقات زندان اوین در خصوص عدم رعایت وقت قانونی ملاقات و همچنین خودداری از پوشیدن لباس زندان در زمان ملاقات، به شورای انضباطی فراخوانده شد.

مسئولین شورای انضباطی محمد مهاجر را تهدید کرده‌اند که وی در آینده حق ملاقات با خانواده و آزادی مشروط نخواهد داشت.

محمد مهاجر، ۲۳ ساله، در شهریور‌ماه سال گذشته، بازداشت و پس از یک ماه بازجویی، به بند هشت زندان اوین انتقال یافت.

این فعال تلگرامی که هم‌اکنون در بند هشت زندان اوین به سر می‌برد، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” به اتهامات «توهین به مقدسات»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری»  به ۱۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

پرونده این فعال تلگرامی، در شعبه یک بازپرسی و از سوی بازپرس «علی قرائت کار» تحت بررسی قرار گرفته و جلسه رسیدگی به اتهامات او نیز در شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه سال جاری برگزار شد.

اشاره انتقادآمیز به “منشور حقوق شهروندی” روحانی

کمپین حقوق بشر در ایران با اشاره به این که وزارت اطلاعات دولت “حسن روحانی” فعالین فضای مجازی را بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده یادآور شده که تدوین “منشور حقوق شهروندی” یکی از وعده‌های انتخاباتی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بود. این منشور در ۲۵ آذرماه ۱۳۹۵ منتشر شده است.

کمپین همچنین می‌نویسد: «بنا بر ماده ۲۶ منشور حقوق شهروندی هر شهروندی از حق آزادی بیان برخوردار است و شهروندان حق دارند نظرات و اطلاعات راجع به موضوعات مختلف را با استفاده از وسایل ارتباطی، آزادانه جستجو، دریافت و منتشر کنند. در این ماده همچنین گفته شده که دولت باید آزادی بیان را به‌طور خاص در عرصه‌های ارتباطات گروهی و اجتماعی و فضای مجازی ازجمله روزنامه، مجله، کتاب، سینما، رادیو، تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی و مانند این‌ها طبق قوانین تضمین کند.»

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد