وضعیت نگران‌کننده معلم زندانی بعد از ۲۶ روز اعتصاب غذا در زندان اوین

0
164

از اعزام اسماعیل عبدی به بیمارستان بعد از سه بار انتقال به بهداری زندان ممانعت شده است. وضعیت عمومی این معلم زندانی پس از ۲۶ روز اعتصاب غذا نگران کننده گزارش شده است.

اسماعیل عبدی، دبیرکل زندانی “کانون صنفی معلمان ایران” که از روز ۱۰ اردیبهشت در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می‌برد، طی ۴۸ ساعت گذشته، دست‌کم سه بار به دلیل افت فشار و درد شدید کلیه به بهداری زندان اوین منتقل شده است اما نهادهای امنیتی و قضایی زندان از اعزام او به بیمارستان جلوگیری کرده‌اند.

آن‌گونه که یک فرد نزدیک به آقای عبدی گفته، “این معلم زندانی در حالی بعد از ۲۶ روز اعتصاب غذا در وضعیت بحرانی جسمی قرار دارد که پیش از شروع اعتصاب نیز از مشکلات در دستگاه گوارش و قلب و کلیه رنج می‌برد.”

به گفته‌ی این منبع، حدود دو ماه قبل، برای اسماعیل عبدی دستور معاینه توسط پزشک متخصص صادر شده بود؛ با این وجود از آن زمان، پزشک متخصص در زندان حضور نیافته و مجوز معاینه او در خارج از زندان نیز صادر نشده است.

اسماعیل عبدی که در حال حاضر محکومیت شش سال حبس خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین سپری می‌کند، پیش‌تر در نامه‌ای سرگشاده اعلام کرده بود که در اعتراض به «عدم استقلال قوه قضاییه در  صدور احکام امنیتی برای فعالان تشکل‌های صنفی معلمان و کارگران» و با درخواست «خروج روند پیگیری پرونده‌اش از حالت امنیتی به عادی» دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین ارتباط، در روزهای اخیر، توماری با امضای ۱۵ هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی، با خواست آزادی اسماعیل عبدی به قوه قضاییه و نهاد ریاست جمهوری اسلامی تحویل داده شده است.

منبع: تقاطع