×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 8 بهمن - 1398  
true
false

سید قاسم آبسته، زندانی سنی مذهب زندان رجایی‌شهر کرج بیش از چهارده روز است که به دلیل عدم رسیدگی پزشکی به مشکلات جسمی‌اش اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است. وی در طول مدت اعتصاب غذا بیش از ۷ کیلو کاهش وزن داشته است.

سید قاسم آبسته، زندانی سنی مذهب زندان رجایی‌شهر کرج، از روز ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، دست به اعتصاب غذا زده است. آقای آبسه به دلیل عدم رسیدگی پزشکی به مشکلات جسمی‌اش اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است. روز گذشته فشار خون وی ۱۰ بر روی ۷ ثبت شد، سید قاسم آبسته در طول مدت اعتصاب غذا بیش از ۷ کیلو کاهش وزن نیز داشته است.

سید قاسم آبسته زندانی سنی مذهب در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی‌شهر کرج به سر می‌برد. منبع مطلعی گفت:  در مورد دلایل این اعتصاب و آخرین وضعیت قلسم آبسته گفت: که “از مدتی قبل یک غده در کنار لوزه‌های این زندانی پدیدار شده که حتی تنفس را نیز برایش دشوار نموده است. براساس تشخیص پزشکان این عارضه خطرناک بوده و ابتدا بایستی با اعزام به بیمارستان از غده نمونه‌برداری شود و بعد به عمل جراحی برای برداشتن آن نیاز دارد.”

این منبع در ادامه افزود: “بهداری زندان می‌گوید بایستی دستور قضایی برای اعزام به بیمارستان باشد و بدون آن امکان اعزام ندارد. از طرفی مسئول قضایی از خود سلب مسئولیت می‌کند در این مورد. در واکنش به چنین وضعیت سردرگمی، قاسم از یک هفته پیش دست به اعتصاب غذا زده است.” وی پیش‌تر نیز محرومیت از درمان پزشکی را در سال ۱۳۹۳، در رابطه با بیماریهای کلیوی که در زندان به آن دچار شده بود تجربه کرده است.

لازم به ذکر است که سید قاسم آبسته متأهل و دارای دو فرزند است، در بهمن‌ماه ۱۳۸۸، بازداشت و به سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. او هشت ماه را در این بازداشت‌گاه در سلول انفرادی به سر برد و سپس به زندان اوین منتقل و مدت شش ماه نیز در این زندان در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ و ۲۰۹ اوین بود. پس از ۱۴ ماه بلاتکلیفی در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات ارومیه و تهران و تحمل فشارهای شدید جسمی و روحی نخست به بند ۳۵۰ زندان اوین و پس از ۲۰ روز در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۱ به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد. وی با اتهاماتی از قبیل “محاربه از طریق هواداری از گروه‌های سلفی” روبرو شده است، اتهامی که خود این زندانی آن را رد می‌کند و بر بی‌اساس بودن آن تاکید دارد.

 

قاسم آبسته در خردادماه سال ۱۳۹۵، توسط قاضی مقیسه به اعدام محکوم شد با اینحال دستگاه قضایی از نقض حکم بدوی و ارجاع آن به شعبه هم ارز خبر داده است. در حال حاضر آقای آبسته بیش از ۷ سال است که بلاتکلیف در زندان رجایی‌شهر زندانی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد