بازداشت‌شدگان نصیرآباد به اتاق‌های مختلف بند منتقل شدند

0
180

مسئولین زندان با تقسیم زندانیان نصیرآباد در اتاق‌های مختلف بند ۳ وسایل خریداری شده آنها را نیز برداشتند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز گذشته ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری، مسئولین زندان مرکزی زاهدان بازداشت‌شدگان نصیرآباد را از اتاقی که این بازداشت شده‌ها همه وسایل آنرا با “هزینه شخصی” خریداری کرده بودند خارج و به اتاق‌های مختلف انتقال دادند.

بنابر گزارش‌های رسیده، مسئولین زندان ۹ نفر از بازداشت‌شدگان نصیرآباد را که در یک اتاق از بند ۳ زندان مرکزی زاهدان نگهداری می‌شدند و بازداشت‌شدگان در این مدت همه وسایل این اتاق را نیز خودشان تهیه کرده بودند خارج کرده وآنها را در بقیه اتاق‌های بند ۳ متفرق کردند.

این زندانیان کولر، تلویزیون، بخاری و بقیه وسایل این اتاق را خودشان خریداری کرده بودند.

ادریس بلیده‌ای، بشیر بلیده‌ای، ابوبکر ملازهی، ابوبکر (صدیق) بهرام‌زهی، عبدالستار بهرام‌زهی، عامر گهرام‌زهی، امین رئیسی، مصیب وطن‌خواه و داوود بهرام‌زی مدت‌ها بود که در این اتاق نگهداری می‌شدند.

پیشتر گزارشی منتشر شده بود که مسئولین، زندانی‌های را که از نظر مالی توانایی بیشتری دارند و به درخواست مسئولین به آنها “رشوه” می‌دهند در اتاق‌های که تخت‌های سالم‌تری دارند نگهداری می‌کنند.

لازم به ذکر است که ماموران اطلاعات سپاه ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۳، با یورش به روستای نصیرآباد ۳۳ نفر از جوانان نصیرآباد را بازداشت کردند که ۱۰ نفر از آنها با گذشت قریب به ۳۰ماه همچنان در بلاتکلیفی بسر می‌برند.

مسئولان امنیتی اتهامات امنیتی چون ترور ماموران نیروی انتظامی، بسیج و معلمان را به آنها نسبت داده‌اند اما این جوانان در ملاقات با خانواده‌های خود گفته‌اند “برای اخذ اعتراف‌های دیکته شده مورد شکنجه” قرار گرفته‌اند.

خانواده این زندانیان بارها در نامه‌های متعدد به مسئولان جمهوری اسلامی و همچنین طی نامه‌هایی به مجامع حقوقی خواهان بررسی تناقض‌های پرونده و پیگیری پرونده عزیزان خود شده و آنها را بیگناه خواندند.

منبع: کمپین فعالین بلوچ