دو مامور پلیس در «حمله افراد ناشناس» در اهواز کشته شدند

0
132

گزارش ها حاکی است که در حمله افراد مسلح به یک کلانتری در اهواز در بامداد روز دوشنبه دو مامور نیروی انتظامی کشته و دو مامور دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری های تسنیم و ایرنا، سرهنگ علی قاسمپور، معاون فرماندهی انتظامی استان خوزستان گفته است، دو نفر از مأموران نیروی انتظامی شهرستان اهواز در ساعات اولیه بامداد دوشنبه در حمله مسلحانه افراد ناشناس کشته شدند.

وی بدون اشاره به جزئیات این واقعه اظهار داشت، تلاش برای شناسایی و دستگیری مهاجمان آغاز شده است.

در همین زمینه خبرگزاری مهر گزارش داده است که بامداد دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت یک و پنج دقیقه (۱:۰۵ ) افراد مسلح به کلانتری ۲۲ کوی مجاهد اهواز حمله کردند که در این حمله سرباز حسین آلبوبالد و گروهبان یکم مسلم یادگاری مجروح و ستوان سوم علی بخش حسنوند و گروهبان یکم عزیزاله بهمنی کشته شدند.

گزارش ها حاکی است که دو مجروح این حمله برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

قرار است مراسم تشییع پیکر دو مامور نیروی انتظامی روز سه‌شنبه انجام شود.

حمله به این مرکز نیروی انتظامی کمتر از سه هفته پس از آن صورت می‌گیرد که روز ششم اردیبهشت نیز در حمله تعدادی از افراد گروه جیش العدل به ماموران مرزبانی ایران در منطقه مرزی میرجاوه سه درجه‌دار و شش سرباز وظیفه جان باختند و افراد مهاجم پس از این اقدام به خاک پاکستان گریختند.

در فروردین سال ۱۳۹۴ نیز طی حمله افراد مسلح به یک پایگاه پلیس «گمبوعه» در شهرستان حمیدیه در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز ، سه مامور انتظامی کشته و دو نفر زخمی شدند.

منابع محلی می‌گویند که دو تن از سربازان کشته شده در این حمله، از جوانان عرب منطقه بودند.

پس از این حمله بود که گروهی با نام «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و مدعی شد یک «پادگان متعلق به سپاه پاسداران» را هدف حمله قرار داده است.

به گزارش ایرنا،سه شهروند عرب خوزستانی به اتهام مشارکت در این حمله بازداشت و در نهایت در مردادماه پارسال به دار آویخته شدند.

منبع: رادیو فردا