اعتراض بی‌پاسخ عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده دو زندانی سیاسی بلوچ

0
548

«عمادالدین ملازهی» و «حافظ یعقوب جهاندیده» دو زندانی سیاسی بلوچ پس از صدور حکم ۲۵ سال حبس، به رای صادره از دادگاه انقلاب اعتراض کردند. گفته شده اعتراض آنها بی پاسخ مانده است.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این دو زندانی سیاسی پس از آن که در مجموع به مجازات ۲۵ سال حبس محکوم شدند به رای صادره از دادگاه انقلاب سراوان اعتراض کردند. «کمپین فعالین بلوچ» ضمن اعلام این که اعتراض این دو زندانی سیاسی از سوی مسوولین بی پاسخ مانده در گزارشی نوشته: «دادگاه سراوان یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، عمادالدین ملازهی را به ۱۵ سال زندان و هم‌پرونده‌ای وی حافظ یعقوب جهاندیده را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد. اتهام این زندانیان همانند بقیه زندانیان سیاسی بلوچ “اقدام علیه امنیت ملی” عنوان شده است.»

در بخش دیگری از این گزارش آمده: «دادگاه این دو زندانی سیاسی روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه، بدون داشتن وکیل و غیر علنی برگزار شد. لازم به ذکر است که عمادالدین ملازهی تازه مدت ۱۰ ماه بود که پس از تبرئه از اتهامات پیشین “گروگان‌گیری و اقدام علیه امنیت ملی” آزاد شده بود و در این مدت به خاطر شکنجه‌های زندان با مشکل کلیه و افسردگی مواجه و تحت نظر پزشک در حال درمان بود.»

گفته شده “عمادالدین ملازهی پس از آن که برای خرید دستگاه قالی‌شویی به سراوان سفر کرده بود، مورد سوءقصد ماموران لباس شخصی قرار گرفته، اما از آنجایی که در آن لحظه برادر دوستش حافظ خلیل جهاندیده در خودرو بوده، از ترور جان سالم به در برده، اما خلیل جهاندیده کشته شد و عمادالدین ملازهی و حافظ یعقوب جهاندیده بازداشت شدند.”