اعدام دسته‌جمعی در زندان رجایی‌شهر: مجازات اعدام هفت زندانی اجرا شد

0
385

هفت زندانی که عمده آنها به قصاص محکوم شده بودند سحرگاه صبح چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، در زندان رجایی شهر اعدام شدند.

علی مالکی، محمود بیات، جبار ملاهاشمی، محمدباقر عظیمی، محمد جگرگی، شایان شاددل و مهدی رشیدی از جمله کسانی هستند که حکم قصاص در مورد آنها اجرا شد.

به گزارش منبعی مطلع در تماس با رادیو فرهنگ، کلیه اعدام‌شدگان از روز نهم اردیبهشت‌ماه، جهت اجرای حکم قصاص به بند انفرادی منتقل شده بودند.

علی مالکی از بند یک و مدت دو سال بود که در زندان به سر می‌برد، محمود بیات از بند ده و سومین سال عمر خود را در زندان گذرانده بود، جبار ملا هاشمی از بند چهار و چهار سال بود که در زندان بود. محمد باقر عظیمی از بند ده و پنج سال از عمرش را در زندان پشت سر گذاشته بود، محمد جگرکی و شایان شیردل از بند دو و مدت هفت سال را در زندان بودند. مهدی رشیدی نیز پس از ده سال به چوبه دار سپرده شد.

همچنین به گزارش یکی از نزدیکان اعدام‌شدگان دو زن نیز در بین اعدام‌شدگان وجود داشتند که هنوز هویت آنها مشخص نشده است.

گفتنی است که شایان شاددل همچنان به دلیل عدم پرداخت تفاضل دیه در زندان بود که متاسفانه با وجود پرداخت تفاضل دیه از طرف دولت اعدام شد.

به گفته یکی از نزدیکان اعدام شدگان مازیار علایی نیز بعد از هشت سال برای اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود که با رضایت اولیای دم حکم اعدام وی متوقف شد.

منبع: رادیو فرهنگ