×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - 9 بهمن - 1398  
true
false

به گفته وزیر آموزش و پرورش ایران ۶۸ هزار کلاس ناامن در کشور وجود دارد و ۱۲هزار میلیارد تومان بودجه لازم است تا این کلاس‌ها ایمن شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش ایران با اشاره به ناامنی برخی از مدارس کشور گفت: «برخی از مدارس از لحاظ زلزله ناامن است و ۱۰ هزار میلیارد تومان به جهت مقاوم‌سازی مدارس لازم است.»

دانش آشتیانی گفت بودجه آموزش و پرورش در طول سه سال سه برابر شده و به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده‌ و میزان مدارس تخریبی در کشور نیز به ۳۰ درصد رسیده است، در حالی که سه سال پیش این میزان ۷۰ درصد بود.

به‌گفته وزیر آموزش و پرورش ایران در مناطق محروم فضای آموزشی با کمبود مواجه است.

مدارس ناامن در سراسر استان‌های ایران پراکنده‌اند اما برخی استان‌ها وضعیت نابسامان‌تری دارند.

سال گذشته، علی زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در سراوان گفته بود که ۳۰ درصد مدارس موجود آموزش و پرورش، خشتی و گلی و کپری است و جنوب کرمان بیشترین مدارس کپری را دارد.

طبق آمارهای سال گذشته ۱۳ میلیون دانش‌آموز در ۱۰۵ هزار مدرسه در ایران مشغول تحصیل بودند و ۵۲۰ هزار کلاس درس در ایران دایر بود. ۴۹۰ هزار مدرسه نیز پس از انقلاب بازسازی و ساخته شده‌اند. با وجود این، ساختمان بسیاری از مدرسه‌های کشور فرسوده‌اند و بسیاری از آن‌ها با تغییر کاربری به مدرسه تبدیل شده‌اند. از آن‌جا که قرار نبوده این ساختمان‌ها مدرسه باشند، اغلب استانداردها و ایمنی لازم را ندارند.

آذر‌ماه سال ۹۱، به دنبال آتش گرفتن بخاری یک کلاس ۳۷ نفره در مدرسه شین‌آباد در پیرانشهر، ۱۲ دانش‌آموز گرفتار شعله‌های آتش شدند. این دانش‌آموزان دچار سوختگی ۳۰ تا ۶۰ درصدی شدند. سوختگی‌هایی که بیش‌تر در ناحیه سر، گردن، صورت و سینه اتفاق افتاد.

منبع: رادیو زمانه

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد