×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 9 فروردین - 1399  
true
false

محمد علی طاهری در دوازدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی‌اش است. جمعی از شاگردان این زندانی عقیدتی، دور تازه‌ای از اعتراض‌ها را به تداوم بازداشت غیرقانونی او آغاز کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، شاگردان محمد علی طاهری در اصفهان در روزهای اخیر در اعتراض به ضرب و شتم این زندانی عقیدتی و همچنین اعتراض به ممانعت دستگاه‌های امنیتی و حاکمیتی از آزادی این معلم عرفان حلقه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفته شده این تجمع اعتراضی به بهانه فرارسیدن 14 مهرماه 1395، در روز جهانی معلم برگزار شده است.

“ما نگران هستیم، چرا معلم معنوی ما را آزاد نمی‌کنید؟”

این معترضان در بیانیه‌ای که در جریان این تجمع خواندند گفته‌اند: «به نام بی‌نام او، ما فرادرمانگران و شاگردان استادمان محمد علی طاهری هستیم. در شهر اصفهان، امروز روز جهانی معلم است و معلم عشق ما محمد علی طاهری با آن ‌که حکمش تمام شده و به پایان رسیده، جریمه‌اش هم توسط شاگردانش پرداخت شده است. وکیلش جناب آقای علیزاده طباطبایی بارها به ما گفته که نگران نباشید، آزاد می‌شود.

از طرفی استاد چند روز است در اعتصاب غذا هستند و این ما را خیلی نگران کرده است. نگران این هستیم که نکند مثل پرونده‌های مشابه، دادگاه یک حکم ناعادلانه صادر کند و محکومیت آن را با اتهام‌های واهی و پرونده‌سازی‌های اطلاعات سپاه پیچیده کند. ما نگران این هستیم همان‌طور که الان هشت ماه از پایان محکومیتش گذشته است، پس چرا آزادش نمی‌کنند؟ او فقط و فقط یک معلم است، یک معلم معنوی که باعث شد ما از او درس زندگی بگیریم.»

هوادارن و شاگردان محمد علی طاهری در اصفهان درباره مطالباتشان گفته‌اند: «ما از تمام جوامع بین‌المللی می‌خواهیم که به این موضوع مهم توجه کنند حقوق‌ بشر راجع به این معلم دارد نقض می‌شود. ما از تمام سازمان‌های حقوق بشری درخواست داریم یک توجه بیشتری به این قضیه داشته باشند، از رسانه‌های مختلف هم همین‌طور، از آنها انتظار داریم که این قضیه را بازتاب بیشتری بدهند. ما دور هم جمع شدیم تا اینها را بگوییم و باز هم این ‌کار را می‌کنیم، تا زمانی که استادمان آزاد شود، تا زمانی‌ که بدون هیچ قید و شرطی آزاد بشود، تا وقتی که ایشان به آغوش خانواده‌شان برگردند. ما همچنان به این راه ادامه می‌دهیم، تا بگوییم که اندیشه را نمی‌شود زندان کرد، تا بگوییم که شمشیر در مقابل اندیشه و آگاهی پیروز است، همیشه همین‌طور بوده، امروز هم همین‌طور.»

“قرارگاه ثارالله با مستندات و مدارك دروغ، مراجع تقليد را فريب داده است”

در راستای تلاش‌های گروهی برای اعتراض به وضعیت ناعادلانه حقوقی با توجه به صدور قرار منع تعقیب (پیگرد)، ضرب و شتم در زندان و تداوم بازداشت و بلاتکلیفی و ممانعت از آزادی محمد علی طاهری، گروه دیگری از شاگردان این زندانی عقیدتی در روز شنبه 17 مهرماه 1395، به دفاتر برخی از “مراجع تقلید عظام” مراجعه کردند.

گفته شده گروهی از شاگردان محمد علی طاهری به دفاتر «فاضل لنکرانی»، «وحید خراسانی»، «مکارم شیرازی»، «گرامی قمی» و «علوی گرگانی» از “مراجع تقلید عظام” مراجعه کرده‌اند.

گزارش شده شاگردان عرفان حلقه پس از اطلاع‌رسانی از اعتصاب غذا، ضرب و شتم، ممانعت از آزادی و وضعیت ناعادلانه محمد علی طاهری به این پنج مرجع تقلید شیعه، خواستار “اقدام عاجل مراجع در مواجه و آگاهی از این ظلم آشکار در ایام محرم” شده‌اند.

در متن نامه این معترضان به این پنج “مرجع تقلید” آمده: «محترما به استحضار مى‌رساند پس از گذشت شش سال كه از زندانى شدن استاد محمد على طاهرى مى‌گذرد، بر دستگاه قضایى ثابت شد ايشان بى‌گناهند و قرار منع تعقيب ايشان توسط دادسراى شهيد مقدس صادر كه به پيوست تقديم است.

يادآور مي‌شود قرارگاه ثارالله با تدارك مستندات و مداركى كاملا دروغ در زمينه مباحث نادرست اعتقادى و مذهبى از سويى و ايراد نسبت‌هاى كذب و نارواى اخلاقى به استاد طاهرى موفق شد مراجع معظم تقليد را فريب دهد؛ هرچند در اين مكر شيطانى موفق شد نظر بازپرس بدوى پرونده را همراه كند و در حضور مشاراليه، مرجعيت معظم را هم فريب داده و احكام ارتداد و افساد فى الارض را اخذ نمايد. ليكن براساس حكمت بالغه الهى و مصداق و مكروا و مكرالله والله خيرالماكرين و نيز به ‌واسطه روشنگرى‌هاى آقاى طاهرى و شاگردان ايشان، اين دسيسه شوم برملا گردد.

اكنون به رغم گذشت سه ماه از صدور قرار منع تعقيب صادره از دستگاه قضائى، اطلاعات سپاه همچنان ضمن نقض قانون و احكام شرع بر ادامه بازداشت ايشان اصرار ورزيده و از آن بدتر در حالی ‌كه آقاي طاهرى در اعتراض به اين ‌همه ظلم و بى‌قانونى در اعتصاب غذا به ‌سر مى‌برد، مامورين قرارگاه ثارالله براى وادار نمودن ايشان به اعترافات اجبارى و طرح دسيسه‌اى جديد، ايشان را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند.

از اين رو اينجانبان شاگردان استاد محمد على طاهرى از آن مقام محترم تقاضامنديم به بركت ايام‌الله محرم كه روزهاى اخذ ميثاق عملى در ظلم‌ستيزى شيعيان مى‌باشد، صداى مظلوميت اينجانبان و استادمان را به ‌گوش مسئولين امر برساند. بى‌گمان اگر در اين ظلم فاحش آسيبى متوجه استادمان شود آنان كه باعث اين ظلم بوده‌اند و آنان ‌كه شنيدند و به آن رضايت داشتند و در رفع آن كمكى نكردند، در دنيا و آخرت گرفتار عقوبت الهى خواهند بود.»

گفته شده “دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با ممانعت از انتشار و ابلاغ این سند، با اعمال نفوذ در دستگاه قضایی، سعی در تغییر روند قضایی پرونده محمد علی طاهری داشته و با وجود تامین وثیقه، اتمام دوره محکومیت پنج ساله و صدور قرار منع پیگرد، همچنان از آزادی این زندانی عقیدتی جلوگیری می‌کند”

این در حالی است که با توجه به صدور قرار منع تعقیب (پیگیرد) محمدعلی طاهری، “انجام بازجویی مجدد” و “تداوم بازداشت” این زندانی عقیدتی، “برخلاف قانون است.”

«محمد علی طاهری» زندانی عقیدتی، از چهارشنبه ۷ مهرماه ۱۳۹۵، در اعتراض به ممانعت نهادهای امنیتی از آزادی‌اش، دست به اعتصاب غذای اعتراضی زد. او کماکان در بند ۲ الف زندان اوین نگهداری می‌شود و اعلام کرده اعتصاب غذایش را تا زمان آزادی ادامه می‌دهد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد