اعتراض به عملکرد شبکه سه سیما در پی مراجعه و تماس شاگردان محمد علی طاهری+سند

0
139

برخی از شاگردان محمد علی طاهری زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین، با مراجعه به سازمان صدا و سیما و تماس با روابط عمومی این سازمان نسبت به عملکرد شبکه سه سیما در پخش مستند علیه عرفان حلقه اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، براساس فایل‌های صوتی ضبط شده از تماس‌های تلفنی و همچنین مراجعات حضوری برخی از شاگردان محمد علی طاهری به سازمان صداوسیما، این شهروندان ضمن روشنگری نسبت به مطالب غیرواقعی و تلاش نهادهای امنیتی جهت پرونده‌سازی برای «محمد علی طاهری» در قبل و بعد از برپایی دادگاه مجدد برای این زندانی عقیدتی، از عملکرد شبکه سه سیما و پخش مستند سفارشی «حلقه شیطان» اعتراض کردند.

گفته شده “مستند سراسر دروغ و هدفمندی که از شبکه سه سیما منتشر شده، به سفارش نهادهای امنیتی از جمله قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات تهیه و منتشر شده است.”

در همین راستا و در ادامه اعتراضات بینندگان شبکه سه سیما، جمعی از شاگردان «محمد علی طاهری» در نامه‌ای گروهی به «عبدالعلی علی عسگری» رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

معترضان در این نامه نوشته‌اند: «اینجانبان جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بر آن شدیم تا حضرتعالی را که در رأس سازمان صدا و سیما قرار دارید، به عدم رعایت قانون از طرف مدیران تحت امر خود آگاه نموده؛ تا سریعا جلوی این بی‌قانونی‌ها گرفته شود.»

در بخش دیگری از این نامه آمده: «هتک حرمت در ارتباط با قانون مجازات اسلامی از جمله جرائمی معرفی شده است که قانون‌گذار آن را مطلق برشمرده است. انجام فعل، رفتار و یا هر کار دیگری که به موجب آن شخصیت و اعتبار شخص حقیقی یا حقوقی خدشه‌دار شده و در برخی موارد دچار اختلال و یا تضعیف گردد، جرم محسوب می‌شود. همچنین تهمت زدن و نسبت دروغ به کسی بستن نیز بزه محسوب شده و در کشور جمهوری اسلامی ایران قانون‌گذار اشعار می‌دارد که هرگاه شخصی با نوشته یا به صورت نطق و یا هر وسیله‌ی دیگری به صورت صریح در معنا و به طور مشخص و واضح جرم و بزهی را به دیگری نسبت دهد و در مقام اثبات برنیاید، مجرم است.»

جلسه رسیدگی مجدد به پرونده «محمد علی طاهری»، روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۵ (۶ مارچ ۲۰۱۷)، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شده، و پس از آن انتشار برنامه‌های تبلیغاتی علیه این زندانی عقیدتی از رسانه‌های جمهوری اسلامی شدت گرفته است. در این راستا پیش‌تر، روز سه‌شنبه ۱۰ اسفندماه ۱۳۹۵، فیلم مستندی تحت عنوان «حلقه شیطان»، علیه «محمد علی طاهری» و مجموعه عرفان حلقه از شبکه ۳ سیما پخش شد.

در همین ارتباط «محمود علیزاده طباطبایی» در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری عرفان در روز دوشنبه ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۵، با اعلام شکایت موکلش به دلیل ”عمل مجرمانه“ سازمان صداوسیما، گفته بود: «ما ضمن این که پاسخ آن مواردی که در فیلم حلقه شیطان منتشر شد، به صورت تکه تکه جواب فیلم را تهیه کردیم و با سی‌دی امروز در دادگاه ارائه کردیم که همه آن موارد را پاسخ گفتیم، خود آقای طاهری هم شکایتی تنظیم کرده بودند که همانجا تقدیم نماینده دادستان شد که برود و دستور رسیدگی صادر شود.»

این وکیل دادگستری، این قبیل اعمال تخریبی علیه متهمی که در زندان به سر می‌برد را ”هتک حرمت و حیثیت فرد زندانی“ نامیده و آن را مغایر با اصل ۳۹ قانونی اساسی و ”عمل مجرمانه“ دانسته است.

این در حالی است که براساس قرار منع تعقیب «محمد علی طاهری» که در ۱۳ تیرماه ۱۳۹۵ تنظیم و صادر شده، این زندانی عقیدتی از اتهام‌های انتسابی “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق عضویت در گروه چریک‌های فدایی خلق و ترور افراد و تهدید آنها” و اتهام “ارتداد” و “سب النبی” منع تعقیب خورده است.

در ادامه سه فایل صوتی به همراه متن نامه‌ی گروهی از شاگردان «محمد علی طاهری» را می‌شنوید و می‌خوانید.

 

 

 

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران 

جناب آقای عبدالعلی علی عسگری؛

احتراما به استحضار می‌رساند به تازگی از شبکه‌ی سوم و شبکه‌ی خبر، تحت نظارت مستقیم شما برنامه‌ای به نام حلقه‌ی شیطان به کرات پخش می‌شود که این مستند در ارتباط با مجموعه‌ی عرفان حلقه و بنیان‌گذار آن جناب آقای محمد علی طاهری است؛ در این اطلاعات که مستندوار ارائه شده، سراسر کذب و دروغ و تهمت را اشاعه داده و به هتک حرمت مجموعه‌ی عرفان حلقه و به تبع آن به تخریب اعضای مجموعه پرداخته‌اید.

اینجانبان جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری، بر آن شدیم تا حضرتعالی را که در رأس سازمان صدا و سیما قرار دارید، به عدم رعایت قانون از طرف مدیران تحت امر خود آگاه نموده؛ تا سریعا جلوی این بی‌قانونی‌ها گرفته شود و دستور داده تا جوابیه‌ی ما را که در سی‌.دی به پیوست تقدیم می‌گردد از شبکه‌های مذکور سریعا پخش نمایید.

لازم است توجه داشته باشید:

– هتک حرمت در ارتباط با قانون مجازات اسلامی از جمله جرائمی معرفی شده است که قانون‌گذار آن را مطلق برشمرده است. انجام فعل، رفتار و یا هر کار دیگری که به موجب آن شخصیت و اعتبار شخص حقیقی یا حقوقی خدشه‌دار شده و در برخی موارد دچار اختلال و یا تضعیف گردد، جرم محسوب می‌شود.

– همچنین تهمت زدن و نسبت دروغ به کسی بستن نیز بزه محسوب شده و در کشور جمهوری اسلامی ایران قانون‌گذار اشعار می‌دارد که هرگاه شخصی با نوشته یا به صورت نطق و یا هر وسیله‌ی دیگری به صورت صریح در معنا و به طور مشخص و واضح جرم و بزهی را به دیگری نسبت دهد و در مقام اثبات برنیاید، مجرم است.

در پایان قابل ذکر است که در صورت عدم توجه به این درخواست، از طریق قانونی اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

من الله توفیق

امضاء جمعی از شاگردان استاد محمد علی طاهری

زهرا سادات ابراهیمی، مجید شکری، فرناز علیزاده، زهرا شفیعی، فخرالنساء محمدی، زهرا باباجانی