فهیمه اعرفی مربی عرفان حلقه از زندان اوین آزاد شد

0
315

«فهیمه اعرفی» زندانی عقیدتی محبوس در بند زنان (نسوان) در زندان اوین، صبح امروز جمعه ۲۰ اسفندماه پس از پایان دوره محکومیت از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، این زندانی عقیدتی از شاگردان «محمد علی طاهری» و از مربیان «عرفان حلقه»، امروز جمعه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۵ (۱۰ مارچ ۲۰۱۷)، پس از تحمل حکم ۲۰ ماه حبس، از زندان آزاد شد.

«فهیمه اعرفی» در ۸ آبان‌ماه سال ۱۳۹۲ در پی حمله مأمورین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران به منزل شخصی وی بازداشت شد. او “۱۳ روز در حبس انفرادی بند دو الف و ۱۷ روز در ندامتگاه شهر ری (زندان زنان قرچک ورامین) نگهداری شد و سپس به قید کفالت و به صورت موقت از زندان آزاد شد.”

او سپس در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ماشاءالله احمدزاده»، به اتهام “توهین به مقدسات از طریق عضویت و تدریس عرفان حلقه (کیهانی)”، “تحصیل مال نامشروع” و “دخالت غیرمجاز در امور پزشکی” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی عقیدتی در روز سه‌شنبه ۳ شهریورماه ۱۳۹۴، جهت اجرای حکم صادره، توسط نیروهای امنیتی قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، در منزل شخصی خود بازداشت و در ابتدا به زندان قرچک ورامین و سپس به زندان اوین منتقل شد.

گفتنی است «فهیمه اعرفی» متولد ۱۳۴۴، متاهل و دارای سه فرزند است.

همچنین این زندانی عقیدتی پیش‌تر در ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، به دلیل “اعتراض به انحراف شدید در سیستم دادرسی و باطل بودن رأی دادگاه ناصالح توسط نیروهای امنیتی از خیابان ربوده شد و به مدت ۴۲ روز (۸ روز انفرادی و بازجویی در اوین و ۱۷ روز اعزام به قرچک ورامین) تحمل حبس کرد.”

گفته شده “این زندانی عقیدتی در ۱۲ فروردین‌ماه ۱۳۹۵، مشمول عفو شده و قرار بود وی در ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۵ از زندان اوین آزاد شود.”

اعتراض ۶ صفحه‌ای «فهیمه اعرفی» به روند دادرسی، که پیش از این به صورت رسمی به دادگاه تحویل داده شده و ضمیمه پرونده شده است، جهت اطلاع از جزئیات پرونده این زندانی عقیدتی در پی بازنشر شده است.