محمد علی طاهری در محاصره دشمنان بی‌اخلاق

0
170

ضابطان و عوامل وابسته به سپاه پس از برگزاری دادگاهی دوباره ولی با همان اتهامات بی‌اساس و تکراری، یک برنامه تلویزیونی نیز در سه‌شنبه ۱۰ اسفندماه، در شبکه سه سیما، با عنوان «حلقه شیطان» پخش نمودند.

هرچند که سال‌هاست دست این مراکز امنیتی و اطلاعاتی نزد مردم رو شده و اقدامات آنان نخ‌نما شده است و صدا و سیما نیز به عنوان شریک جرم همیشگی آنان، از اعتبار و آبرویی برخوردار نیست؛ لیکن برای آگاهی اقلیتی از افراد و مسوولانی که ممکن است هنوز خواب باشند و از پشت پرده این اقدامات خبر ندارند و فکر می‌کنند این برنامه تلویزیونی صرفا یک مستند و نقد بی‌طرف بود باید گفت؛

به دلیل عدم حضور کارشناسان و محققان بی‌طرف و نیز پژوهشگران مستقل اندیشه‌های محمد علی طاهری، رسانه‌های فوق نشان داده‌اند که در عمل و آشکارا بر خلاف ادعاهای خود مبنی بر بی‌طرف بودن حرکت کرده‌اند. بدیهی است تا زمانی که محمد علی طاهری و پژوهشگران اندیشه‌های عرفان کیهانی در صحنه عمومی نقد و بررسی و مناظره حضور نداشته باشند، به صورت حقیقی و عملی شرایط گفتگو و مباحثه‌ی علمی آزاد و مستقل نیز در خصوص نظریات و اندیشه‌های او وجود نخواهد داشت. درست مانند این است که در مسابقه‌ی دو تیم، مربی و بازیکنان یک تیم غایب بوده و تیم مقابل در میدان خالی از حریف یکه‌تازی کند و به دروازه‌ی خالی گل بزند و به زعم خود برنده‌ی بازی باشد.

با توجه به گزارش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنی بر جمعیت چند میلیونی فرادرمانگران و پژوهشگران عرفان حلقه، عدالت اجتماعی برای امکان حضور برابر و بهره‌مندی یکسان موافقان و مخالفان یک اندیشه از سپهر عمومی و رسانه‌ای کشور، ایجاب می‌کند که امکان انتشار مطالبی نیز از محمدعلی طاهری و موافقان عرفان حلقه و پژوهشگران بی‌طرف فراهم شود، آنگاه در خصوص ارزیابی و کارآمدی اندیشه آنان، براساس اصل اختیار، قضاوت نهایی به صورت مستقیم به مردم فهیم و افکار عمومی جامعه سپرده شود، امکانی که سال‌هاست در رسانه‌های همگانی از پژوهشگران عرفان حلقه سلب شده است و پرسشی جدی را از مسوولان مربوطه در اذهان عمومی ایجاد کرده است که این تبعیض آشکار چگونه توجیه می‌شود؟

تداوم این رویه به ناچار افرادی را که تریبونی ندارند و اعتراض آنها شنیده نمی‌شود به اعتراضات مدنی و خیابانی خواهد کشانید و مسوولیت این امر متوجه اطلاعات سپاه، صدا و سیما و همه کسانی است که در این موضوع نقش دارند.

 

ناهید سماواتی

 

اشاره: مسوولیت محتوای نوشته‌ها و یادداشت‌های ارسالی، بر عهده نویسندگان است و خبرگزاری عرفان (اِنا)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند.