بازداشت چهار نفر از اعضای عرفان حلقه در اصفهان در پی حمله نیروهای امنیتی

0
1005

نیروهای امنیتی وابسته به دستگاه‌های اطلاعاتی با حمله به دو کلاس آموزشی عرفان حلقه در شهر اصفهان چهار نفر از اعضای آن را در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «معصومه صادقی»، «پویان قوی بیان»، «حقیقت» و یک زن دیگر از جمله کسانی هستند که به دنبال حمله نیروهای امنیتی در روزهای یک‌شنبه ۲۴ و دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، در شهر اصفهان بازداشت شده‌اند. کماکان از اتهامات انتسابی، وضعیت قطعی، سرنوشت احتمالی و مکان نگهداری این مربیان عرفان حلقه اطلاعی در دست نیست.

گفته شده “این نیروهای امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران بوده‌اند.”

«معصومه صادقی» از مربیان عرفان حلقه بوده که در زمان بازداشت در حال تدریس به بیست نفر از شاگردانش بوده است. گزارش شده که پس از بازداشت وی ماموران امنیتی به منزل مسکونی او مراجعه کرده و با شکستن قفل در وارد خانه او شده‌اند. در جریان تفتیش منزل این مربی عرفان حلقه وسایل خانه به هم ریخته می‌شود و لپ‌تاپ، کارت‌های شناسایی، پاسپورت، موبایل، سند و کارت ماشین اعضای خانواده را با خود می‌برند.

منابع مطلع گفته‌اند “فرزند دختر خانواده از ماموران امنیتی حکم قانونی بازررسی می‌خواهد، که با فریاد و تهدید به بازداشت از سوی مهاجمان قرار می‌گیرد.” به فرزند این بازداشتی گفته شده “اگر حرفی بزنی تو را هم دستگیر می‌کنیم، مادر تو را دیگر آزاد نخواهیم کرد و مطمئن باش که برایش حکم سنگینی خواهیم برید.” فرزند دختر این خانواده در پی فیلمبرداری نیروهای امنیتی از وی در وضعیت نامناسب، فریاد و توهین ماموران، دچار شوک روانی شده و توسط یکی از همسایگان به بیمارستان منتقل می‌شود.

گزارش شده “در دقایق اولیه بازداشت بیست تن از شاگردان معصومه صادقی بازداشت شده بودند که پس از اخذ تعهد و گرفتن عکس و پر کردن فرم شناسایی آزاد می‌شوند.”

در فردای روز بازداشت این مربی عرفان حلقه، در دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، نیروهای لباس شخصی و نیروهای وابسته به اطلاعات سپاه به یکی دیگر از کلاس‌های عرفان حلقه در اصفهان حمله کرده و اقدام به بازداشت تعدادی از شاگردان «محمد علی طاهری» می‌کنند.

گفته شده “تمامی اعضای حاضر در کلاس پس از اخذ تعهد، پر کردن فرم، اخذ امضا و اثر انگشت و در نهایت پس از عکسبرداری آزاد می‌شوند” اما «پویان قوی بیان»، «حقیقت» و یک زن دیگر در جریان این حمله، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می‌شوند. گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی پس از بازداشت، به منزل بازداشت‌شدگان حمله کرده و پس از بازرسی کامل منزل وسایل شخصی و کتاب‌ها و جزوات آنان را با خود برده‌اند.

کماکان از سرنوشت احتمالی و مکان نگهداری این بازداشتی‌ها اطلاعی در دست نیست.