محمد علی طاهری دوباره در خطر اعدام

0
214

به گزارش اِنا، در حالی که شش ماه از پایان مدت حکم پنج ساله محمد علی طاهری گذشته است، شایعات حاکی از روانه شدن دوباره پرونده او با اتهام محاربه به دادگاه انقلاب است.

این درحالی است که وکیل پرونده پیش از این سخن از اتهام سب النبی در مورد او به میان آورده بود، اما شایعانی نیز مبنی بر محاربه بودن حکم جدید او وجود دارد. اما چیزی که قطعی است روند پرونده او نشان از تلاش برای احیای حکم اعدام در مورد دارد.

گفتنی است به نظر می رسد، ضابطین پرونده از ارایه اخبار دقیق حتی به وکیل پرونده سرباز می زنند. روندی که در مورد پرونده اعدامیان اخیر سنی مذهب شاهد بودیم که اجرای حکم بدون ابلاغ به وکیل انجام شد.

مقاله بعدیکتاب بینش انسان نوشته محمدعلی طاهری
بر خوردهای امنیتی با محمد علی طاهری محقق و اندیشمند ایرانی و شاگردان او در سرتا سر ایران، چند سالی است که تبدیل به یکی از آشکارترین موارد نقض حقوق بشر در ایران تبدیل شده است. از طرفی نحوه برخورد حکومت جمهوری اسلامی با عرفان حلقه، در نوع خود منحصر به فرد بوده و جای بحث دارد. خبرگزارى اِنا - Erfan News Agancy - خبرگزارى اِنا سعى دارد با انتشار اخبار مربوط به حقوق بشر، بالاخص اخبار و تحلیل های موثق مرتبط با مجموعه عرفان حلقه، صدایی روشنگر بین رسانه های رسمی دنیا باشد.