بازداشت آرزو صالحی و محسن اتحاد دو تن از شاگردان محمد علی طاهری در مشهد

0
353

نیروهای امنیتی «محسن اتحاد» و «آرزو صالحی» دو تن از شاگردان «محمد علی طاهری» در مشهد، را بازداشت کردند. گفته شده آنها از هفته گذشته تاکنون در بازداشتگاه اطلاعات امنیت این شهر تحت بازجویی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، «محسن اتحاد» از سوی ماموران اطلاعات امنیت خراسان رضوی در مشهد، در منزل خود در روز پنج‌شنبه ۲۵ آذرماه ۱۳۹۵ بازداشت و پس از آن به بازداشتگاه این اداره در بلوار وکیل آباد این شهر منتقل شده است. «آرزو صالحی» نیز در ساعت ۳ بعدازظهر روز جمعه ۲۶ آذرماه ۱۳۹۵، در دفتر کار خود بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات مشهد منتقل شده است.

گفته شده “نیروهای امنیتی اداره اطلاعات بدون برگه دستور قضایی، پس از تفتیش کامل منزل آنها، وسایل شخصی این دو نفر از جمله کیس کامپیوتر، موبایل، لپ‌تاپ و کتاب‌ها و… را با خود برده‌اند.”

یک منبع آگاه درباره بازداشت این دو شاگرد «محمد علی طاهری» در مشهد گفته است: «ورود ماموران به حریم خصوصی این دو نفر بدون حکم قضایی بوده و آنها را توام با خشونت بازداشت کرده‌اند. تمام وسایل شخصی آنها را تفتیش کردند و لپ تاپ و موبایل و کامپیوتر شخصی آنها را نیز با خود بردند.»

وی همچنین درباره دلیل عدم اطلاع‌رسانی خبر بازداشت این دو نفر گفته: «ماموران اطلاعات خانواده‌های این دو نفر را هنگام بازداشت به شدت تهدید کردند و گفتند اگر خبر این بازداشت به رسانه‌ها درز کند با آنها برخورد می‌شود.»

این در حالی است که تاکنون ۳۷ نفر از حامیان و شاگردان «محمد علی طاهری» در قالب کمپینی تحت عنوان «کوچ به زندان اوین» و با شعارهای «یا مرگ یا آزادی» و «اگر اندیشیدن جرم است پس ما هم مجرمیم» خودشان را به زندان اوین تحویل داده‌اند یا به تعبیر خودشان “به زندان اوین کوچ کرده‌اند”. آنها پس از بازداشت، به زندان‌های «قرچک ورامین» (ندامتگاه شهرری) و «فشافویه» (زندان بزرگ تهران) منتقل شده‌اند.

«محمد علی طاهری» در حالی هشتاد و ششمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می‌گذارد که سرنوشت او “با نفوذ ضابطین قضایی و پنها‌ن‌کاری دستگاه‌های امنیتی” در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.