با ممانعت نیروهای انتظامی “کوچ چهارمین گروه به اوین” ناتمام ماند+فیلم و عکس

0
795


در ادامه فعالیت کمپین «کوچ به اوین»، جمعی از شاگردان «محمد علی طاهری» به صورت داوطلبانه به زندان اوین مراجعه کردند و خواستار بازداشت خود جهت همبستگی با بنیان‌گذار عرفان حلقه شدند. گفته شده در راستای اجرای دستور حکومتی، نیروهای انتظامی از بازداشت این گروه خودداری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، گروه هفت نفره از شاگردان محمد علی طاهری که در واقع چهارمین گروه از اعضای کمپین «کوچ به زندان اوین» هستند، امروز ۳۰ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «اگر اندیشیدن جرم است پس ما هم مجرمیم» و «یا آزادی یا مرگ»؛ در میان بدرقه فعالان مدنی و حدود یکصد نفر از دیگر شاگردان محمد علی طاهری و همچنین اعضای خانواده آنها به سمت زندان اوین جهت تحویل داوطلبانه خود روانه شدند.

گفته شده «محمد نوریزاد» هنرمند و فعال مدنی و همچنین «محمد ملکی» فعال مدنی و نخستین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب ۵۷، در میان بدرقه‌کنندگان گروه چهارم حضور فعال داشته‌اند.

محمد نوریزاد در بخشی از این مراسم گفته: «من در این مدتی که با شاگردان آقای طاهری برخورد داشته‌ام، حتی یک مورد گستاخی و خلاف ادب ندیده‌ام و برعکس، هرآنچه که مشاهده کرده‌ام، همگی فهم و خرد و درستکاری و ادب بوده و این ویژگی افراد و کسانی است که به عنوان خروجی کلاس‌های ایشان بوده‌اند.»

«محمد ملکی» نیز با اشاره به آیاتی از قرآن کتاب مقدس مسلمانان گفته: «فرمودند عمل صالحات یعنی همین کارهایی که در قالب مبارزه و ظلم‌ستیزی انجام می‌شوند و در مبارزه، صبر و استقامت از نکات اساسی است؛ از زینب‌های زمان و حسین‌های زمان و از بزرگانمان همواره دیده‌ایم که در راه حقیقت، آزادی و انسانیت، جان خویش را فدا می‌کنند و تمام این تهمت‌ها و دروغ‌هایی که به این حرکت‌ها بسته‌اند، به زودی آشکار و رسوا خواهد شد.»

کوچ چهارمین گروه از شاگردان محمد علی طاهری به اوین – سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ۱۳۹۵ (۲۰ دسامبر ۲۰۱۶)

«معصومه آقاجانی»، «نرگس فرهادی»، «شاهنسا اسماعیلی»، «مجید شاکری» و «فیروزه یعقوبی» از جمله کسانی بودند که امروز در یکی از پارک‌های نزدیک به زندان اوین پس از بدرقه همراهانشان به سمت زندان اوین روانه شدند. گزارش شده آنها از جمله شاگردان محمد علی طاهری هستند که از شهرهای «اصفهان» شهرری (منطقه ۲۰ تهران)، «ماکو»، «تهران» و «اصفهان» به کمپین «کوچ به زندان اوین» پیوسته‌اند.

گفته شده «زینب طاهری»، یکی از وکلای مدافع پرونده «محمد علی طاهری» با حضور در میان معترضان، اعلام کرده: «دستور دارند شما را تحویل نگیرند.»

به دنبال تحصن ۶ ساعته و پس از مراجعه به دادسرای اوین، اعضای این کمپین “با اسکورت نیروی انتظامی به بیرون از محدوده زندان اوین رانده شدند.”

معترضان ضمن ترک محل گفته‌اند که “در روزهای آینده نیز در مقابل این زندان دست به تحصن خواهند زد.”

۴۱ نفر از حامیان «محمد علی طاهری» در قالب سه گروه ۳۲، ۵ و ۴ نفره به ترتیب در روزهای ۲۳، ۲۵ و ۲۷ آذرماه ۱۳۹۵، در قالب کمپینی تحت عنوان «کوچ به زندان اوین» و با شعارهای «یا مرگ یا آزادی» و «اگر اندیشیدن جرم است پس ما هم مجرمیم» خودشان را به زندان اوین تحویل دادند یا به تعبیر خودشان “به زندان اوین کوچ کردند”. که از این تعداد در مجموع ۳۷ نفر زندانی و به زندان‌های «قرچک ورامین» (ندامتگاه شهرری) و «فشافویه» (زندان بزرگ تهران) منتقل شدند.

«محمد علی طاهری» در حالی هشتاد و چهارمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می‌گذارد که سرنوشت او “با نفوذ ضابطین قضایی و پنها‌ن‌کاری دستگاه‌های امنیتی” در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.